Instanbul Technical University, Turcja, 10-15 maja 2012

W dniach 10-15 maja 2012 przebywałem na Uniwersytecie Technicznym (Istanbul Technical University) w Stambule. Jest to największa uczelnia w Turcji. Wizyta została zorganizowania w ramach programu Erasmus+ dla pracowników akademickich. Pobyt na uczelni był znakomitą okazją, aby zapoznać się z metodami pracy na zajęciach języka obcego w Turcji i do wymiany doświadczeń. W trakcie pobytu miałem przyjemność uczestniczyć w zajęciach w roli obserwatora i prowadzić zajęcia ze miejscowymi studentami. Brałem również udział w pracach zespołu przygotowującego arkusze egzaminacyjne z języka angielskiego na poziomie B2. Dodatkowo, wymieniłem się swoimi doświadczeniami dotyczącymi materiałów dydaktycznych używanych w Politechnice Białostockiej. Udało mi się nawiązać bliższą współpracę z zespołem dydaktycznym języka angielskiego ITU. Dzięki temu w maju 2013 Politechnikę Białostocką odwiedziły Sivil Hacer oraz Yilknur Karhan z tej uczelni, aby zapoznać się z ofertą i metodami pracy w Studium Języków Obcych PB.

Ryszard Czarnopyś