Projekty

Studium Języków Obcych realizuje projekty współfinansowane przez Unię Europejską i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Erasmus+, 2WORK, LogMan2, PB2020Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Białostockiej. Zgłoszona została propozycja do projektu PAMI – Podlaskiej Akademii Młodego Inżyniera w ramach realizacji III Misji Uczelni.

W ramach projektu LogMan2 zajęcia Academic Writing and Communication na międzynarodowych anglojęzycznych studiach II stopnia – Smart and Innovative Business oraz Management of Business Relations Between the EU and Eurasian Countries na Wydziale Inżynierii Zarządzania (semestr letni 2017/2018) prowadziła mgr Monika Śleszyńska.

Projekt 2WORK to kompleksowy program kształtujący kompetencje i kwalifikacje, zwiększający szanse absolwentów na rynku pracy, w którym uczestniczą studenci Wydziale Inżynierii Zarządzania i Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska. W roku akademickim 2017/2018 warsztaty branżowe prowadzili mgr Ryszard Czarnopyś, mgr Greta Głowacka-Czarnopyś, mgr Violetta Grabińska, mgr Anna Kalisz, mgr Urszula Sochoń-Okruszko, mgr Dorota Śleszyńska i mgr Monika Śleszyńska.

Studium Języków Obcych aktywnie uczestniczyło w opracowaniu oferty podnoszenia kompetencji językowych pracowników Politechniki Białostockiej w ramach projektu PB2020Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Białostockiej (mgr Halina Bramska, mgr Alina Jabłońska-Domurat, mgr Monika Śleszyńska). Do realizowanych zadań w latach 2018-2021 należeć będzie pomoc w rekrutacji beneficjentów projektu (opracowanie testów kompetencyjnych i ankiet), przeprowadzenie zajęć dydaktycznych w ramach TEACHSKILLS (panel rozwoju kadry dydaktycznej PB), STAFFSKILLS (panel rozwoju pracowników administracyjnych PB – kontakt i obsługa studentów anglojęzycznych), Fabryki Młodego Inżyniera (kurs branżowy Business English skierowany do studentów PB) oraz Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Wydziale Inżynierii Zarządzania (podnoszenie kompetencji językowych w kontekście akademickim: pisanie artykułów naukowych i przygotowanie prezentacji ustnych w języku angielskim).