PB2020 – Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Białostockiej

Studium Języków Obcych aktywnie uczestniczy w opracowaniu oferty podnoszenia kompetencji językowych pracowników Politechniki Białostockiej w ramach projektu PB2020.

Projekt „PB2020 – Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Białostockiej” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych. Celem głównym projektu jest wdrożenie kompleksowego Programu Rozwoju Politechniki Białostockiej, który umożliwi restrukturyzację uczelni w zakresie podniesienia efektywności jej funkcjonowania w obszarze zarządzania oraz dostosowania kształcenia do aktualnych potrzeb gospodarki.

Do realizowanych przez pracowników SJO zadań w latach 2018-2021 należeć będzie:

• pomoc w rekrutacji beneficjentów projektu (opracowanie testów kompetencyjnych i ankiet),
  • zajęcia dydaktyczne w ramach TEACHSKILLS (specjalistyczne kursy językowe w ramach rozwoju kadry dydaktycznej PB),
  • zajęcia dydaktyczne w ramach STAFFSKILLS (ogólne i specjalistyczne kursy językowe w ramach rozwoju pracowników administracyjnych PB w celu ułatwienia kontaktu i obsługi studentów anglojęzycznych),
  • kurs branżowy Business English skierowany do studentów PB w ramach Fabryki Dobrego Inżyniera
  • podnoszenie kompetencji językowych w kontekście akademickim: pisanie artykułów naukowych i przygotowanie prezentacji ustnych w języku angielskim) dla studentów Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Wydziale Inżynierii Zarządzania

Więcej o projekcie przeczytasz na stronie Biura ds. Rozwoju i Programów Międzynarodowych.