TOEIC
Wyróżnij swoje CV świetnym certyfikatem językowym!
TOEIC® to Test of English for International Communication – bardzo popularny na całym świecie egzamin, poświadczający znajomość języka angielskiego w środowisku pracy. Nie sprawdza ogólnej znajomości języka angielskiego (tak jak np. egzaminy FCE czy CAE), ale umiejętność radzenia sobie w sytuacjach zawodowych. Egzamin został stworzony w odpowiedzi na potrzeby pracodawców, którzy nie do końca wierzyli, że kompetencje potwierdzone ogólnym certyfikatem pracownikowi wystarczą. Egzamin TOEIC bardziej odpowiada ich oczekiwaniom, dlatego aż kilkanaście tysięcy międzynarodowych firm uznaje jego wyniki. Niemniej egzamin TOEIC jest uznawany nie tylko przez firmy – także np. przez różnego rodzaju organizacje i instytucje państwowe, dając kandydatom Certyfikat, który jest cennym dodatkiem do CV.
TOEIC® jest testem, którego się nie „oblewa”. Mierzy on kompetencje językowe na poziomach od A1 do C1, a kandydat otrzymuje wynik w postaci punktów w skali 10-990. To test wielokrotnego wyboru, podzielony na dwie części: rozumienia ze słuchu (listening comprehension) oraz rozumienia tekstu pisanego (reading comprehension). Każda z części to 100 pytań testowych. Listening comprehension składa się z 4 sekcji (interpretacja zdjęć, pytania i odpowiedzi, dialogi oraz dłuższe wypowiedzi). Czas trwania tej sekcji: 45 minut. Reading comprehension trwa 75 minut i składa się z 3 sekcji (uzupełnianie zdań, rozpoznawanie błędów oraz odpowiedzi do różnej długości tekstów). Cała sesja egzaminacyjna trwa około 2 godzin i 30 minut.
Od listopada 2018 roku Politechnika Białostocka jest autoryzowanym ośrodkiem testowym ETS Global, jedynym tego typu w naszym regionie.
Koordynatorem egzaminu TOEIC® na Politechnice Białostockiej jest mgr Małgorzata Komarewska m.komarewska@pb.edu.pl.
Przeczytaj jak znajomość języka angielskiego wpływa na Twoją przyszłą pensję. Zobacz wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń.
Więcej o egzaminie przeczytasz tutaj.
Bezpłatny test próbny możesz zrobić tutaj.
Chcesz wiedzieć „why English matters”?