60-godzinny kurs B2+

Dla kogo przeznaczony jest ten kurs?

Kurs jest kontynuacją nauki z semestru zimowego na poziomie B2. Jest on przeznaczony w szczególności dla osób pragnących doskonalić znajomość języka polskiego na poziomie wyższym średniozaawansowanym oraz przygotować się do państwowego egzaminu z języka polskiego jako obcego na poziomie B2.

W kursie na poziomie B2+ uczestniczą również osoby, które planują podjęcie studiów na polskich uczelniach, a także lekarze pragnący nostryfikować dyplom lekarza w Polsce, wykładowcy wyższych uczelni i inni specjaliści ubiegający się o zatrudnienie w swoim zawodzie w Polsce.

Kiedy odbywają się zajęcia?

Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych, od końca lutego do czerwca 2024 r. Grupy mogą być mniej liczebne (6-7 uczestników) lub bardziej liczebne (8-10-osobowe). Cena kursu zależy od liczby uczestników, np. w grupie 8-10 osobowej koszt kursu wynosi 1350 zł. Obowiązuje zniżka 5% przy płatności jednorazowej z góry oraz zniżka za kontynuację nauki w naszym ośrodku.

Jak mogę się zapisać na kurs?

Prześlij zgłoszenie i swój numer telefonu na adres: kursypl [at] pb.edu.pl

Rejestracja poprzez platformę IRK.

Czego mogę się spodziewać po kursie?

Osoba posługująca się językiem na tym poziomie B2:

• rozumie znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w złożonych tekstach na tematy konkretne i abstrakcyjne
  • rozumie dyskusje, podczas których używa się języka specjalistycznego z zakresu specjalności zawodowej
  • potrafi porozumiewać się z rodzimym użytkownikiem języka na tyle płynnie i spontanicznie, by prowadzić normalną rozmowę, niewymagającą większego wysiłku od żadnej ze stron
  • potrafi formułować przejrzyste i szczegółowe wypowiedzi ustne lub pisemne odwołujące się do szerokiego zakresu tematycznego
  • potrafi przedstawić swoje stanowisko w sprawach będących przedmiotem dyskusji, wyjaśniając wady i zalety różnych rozwiązań.

Sprawdź dokładny program kursu.