Wykład dla IV LO

16-02-2024

9 lutego zorganizowaliśmy wykład specjalnie dla IV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Odwiedziło nas ponad 120 uczniów. Cailyn Stewart przedstawiła innowacje technologiczne z USA. Rozmawialiśmy o najciekawszych odkryciach zeszłego roku, o słynnych wynalazcach z polskimi korzeniami, o tym co sprzyja powstawaniu nowości. Uczniowie wybierali najciekawsze wynalazki, których sami chętnie by używali i zastanawiali się jak świat będzie wyglądał w 2050 roku.

Przypominamy, że nasza amerykańska stypendystka programu Fulbrighta prowadzi zajęcia dla uczniów szkół z Białegostoku i regionu oraz wykłady otwarte dla wszystkich. Zapraszamy na najbliższy już w marcu.