Mobilność w ramach Erasmus+ do Bośni i Hercegowiny

20-07-2023

W dniach 3-7 lipca 2023 r. pracownicy Zespołu Samodzielnych Stanowisk ds. Audytu Wewnętrznego, mgr Urszula Malinowska i mgr Damian Tanajewski oraz pracownik Studium Języków Obcych, mgr Katarzyna Kochaniak wzięli udział w The 9th International Staff Training Week na Uniwersytecie w Sarajewie, w Bośni i Hercegowinie. Mobilność odbyła się w ramach programu Erasmus+ z krajami partnerskimi.

Uniwersytet w Sarajewie gościł 70 uczestników z 39 uczelni z 13 krajów (Belgia, Chorwacja, Czechy, Niemcy, Węgry, Włochy, Liechtenstein, Litwa, Polska, Portugalia, Rumunia, Hiszpania oraz Turcja). W ramach Inernational week’u odbyły się m.in. następujące aktywności: prezentacja Uniwersytetu w Sarajewie oraz działalności funkcjonującego w jego ramach Biura ds. Współpracy Międzynarodowej, wizyty na wydziałach oraz zapoznania się z ich ofertą, wykład dotyczący zdrowia psychicznego studentów, spotkania indywidualne. Ponadto, w innowacyjnej formie speed dating zaprezentowały się uczelnie partnerskie biorące udział w wydarzeniu. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawienie z jakich powodów są dumni ze swojej instytucji. Prelegenci podkreślali np. intensywną politykę internacjonalizacją, opiekę zdrowotną dla studentów organizowaną przez uniwersytet, praktyki dla studentów zagranicznych oferowane na uczelni czy np. wyjątkową edycję International week’u skierowaną wyłącznie do instytucji z Ukrainy.

Relacja z wydarzenia na stronie University of Sarajevo.