Goście z Niemiec na PB

16-06-2023

W dniach 12 – 16 czerwca 2023 r. Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej (ALO PB) gości delegację niemieckiej młodzieży szkolnej z zaprzyjaźnionej szkoły Elizabeth-Gymnasium w Halle. A to wszystko w ramach projektu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, którego inicjatorem i kierownikiem już po raz szósty jest mgr Artur Kuźmicz, wykładowca języka niemieckiego w Studium Języków Obcych oraz w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Białostockiej.
Młodzież w ramach projektu zajmuje się tematyką związaną z ochroną środowiska, zanieczyszczeniami wody, gleby i powietrza. Jego celem jest nawiązanie i pogłębienie długotrwałej i owocnej współpracy pomiędzy uczniami szkół polskich i niemieckich – wyjaśnił Artur Kuźmicz.

Przeprowadzono serię spotkań – prezentacje wyników badań chemicznych zanieczyszczeń wody, gleby i powietrza w Halle, spotkanie z samorządem studenckim, kołami naukowymi studentów PB i absolwentką niemieckojęzyczną 2 kierunków PB. Nasi goście mieli okazję poznać kierunki studiów na PB, aktywności naukowe i kulturalne studentów oraz możliwości rozwoju po studiach na PB.

Więcej informacji na stronie podlaskie.eu.