Polish Culture and Language Workshop

09-12-2019

3 grudnia 20191r. w SJO miała miejsce kolejna edycja warsztatów kulturowych zorganizowanych dla przedstawicieli uczelni partnerskich z różnych stron świata. Uczestnicy warsztatów to goście International Week, który odbywał się na naszej uczelni w dniach 2-6 grudnia 2019 r. Wśród licznych imprez zaproponowanych gościom podczas tego Tygodnia, jak co roku, znalazła się sesja na temat języka i kultury polskiej, przeprowadzona przez mgr Alinę Jabłońską Domurat. Grupa 20 osób m.in. z Nepalu, Malezji, Algierii, Tunezji, Paragwaju i Rosji spędziła wtorkowy poranek w siedzibie Studium aktywnie słuchając i oglądając prezentację, ucząc się podstawowych polskich zwrotów, jak również śpiewając fragment polskiej piosenki. Uczestnicy poznali fakty i ciekawostki o Polsce, dowiedzieli się o polskich zwyczajach, cechach narodowych, świętach oraz upodobaniach Polaków. Nie zabrakło dyskusji o stereotypach, testu wiedzy o Polsce – z nagrodami, a na koniec wszyscy spróbowali tradycyjnej polskiej szarlotki przy okazji uczestniczenia w zainscenizowanych imieninach.