Aktualności z sieci BUP
16-12-2024Baltic University Programme (BUP) zaprasza na Master Thesis Training 2025
To bezpłatne wydarzenie jest okazją dla studentów studiów magisterskich do dołączenia do interdyscyplinarnego i międzykulturowego środowiska. Uczestnicy otrzymają nadzór eksperta nad swoją pracą magisterską, nawiążą kontakty ze studentami z całego regionu Morza Bałtyckiego i lepiej poznają perspektywy akademickie.
Master Thesis Training (MTT) odbędzie się w dniach 24–27 marca 2025 r. w Uppsali.
W wydarzeniu wezmą udział uczestnicy z uczelni uczestniczących w BUP, którzy studiują na studiach magisterskich i pracują nad swoją pracą magisterską w semestrze wiosennym 2025 r. Treść pracy powinna dotyczyć nauk o zrównoważonym rozwoju, z perspektywy regionu Morza Bałtyckiego.
Poprzednie edycje Master Thesis Training zostały wysoko ocenione przez uczestników, otrzymując ocenę 9,2/10 zarówno w 2023, jak i 2024 r., a studenci zauważyli, że wydarzenie pomogło im w udoskonaleniu ich pracy magisterskiej.
Celem MTT jest zapewnienie studentom studiów magisterskich z uniwersytetów uczestniczących w BUP możliwości spotkania się i omówienia problemów naukowych ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju w kontekście interdyscyplinarnym i regionalnym. Pomoże to studentom udoskonalić proces pisania pracy dyplomowej, nawiązać kontakt z innymi studentami na podobnych stanowiskach i zapoznać się z tradycjami naukowymi innych uniwersytetów. Ponadto zostaną omówione różne aspekty pisania pracy dyplomowej, w tym język, cytowanie, sztuczna inteligencja, pomocne narzędzia, prokrastynacja i zdrowie psychiczne.
Wydarzenie odbędzie się w Geo Centre w Uppsali, jednak będzie też pula miejsc dla uczestników online, którzy nie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu osobiście (pierwszeństwo w udziale online będą mieli studenci płci męskiej pochodzenia ukraińskiego, którzy nie mogą podróżować).
Termin składania wniosków upływa 26 stycznia 2025 r.
Więcej informacji o MTT można znaleźć na stronie internetowej BUP.
Uniwersytet Nauk Stosowanych w Hamburgu zaprasza do składania wniosków na Sympozjum na temat kwalifikacji, szkoleń, mikrokwalifikacji i zrównoważonego rozwoju
Wydarzenie to ma na celu zgromadzenie ekspertów, naukowców, liderów branży i decydentów politycznych w celu omówienia roli mikrokwalifikacji w promowaniu zrównoważonego rozwoju jako całości, a w szczególności Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs).
Sympozjum ma na celu:
- zbadanie, w jaki sposób mikrokwalifikacje mogą być dostosowane do edukacji i szkolenia osób w zakresie umiejętności bezpośrednio związanych ze zrównoważonym rozwojem, takich jak energia odnawialna, zrównoważone rolnictwo i praktyki gospodarki o obiegu zamkniętym;
- omówienie sposobów udostępniania mikrokwalifikacji szerszej publiczności, w tym społecznościom zmarginalizowanym i wiejskim, w celu promowania edukacji i możliwości włączających;
- wspieranie partnerstw między instytucjami edukacyjnymi, branżami i rządami w celu zapewnienia, że mikrokwalifikacje są uznawane i cenione na rynku pracy i mogą skutecznie przyczyniać się do realizacji SDGs.
Wydarzenie jest organizowane przez Uniwersytet w Tallinie w Estonii i odbędzie się na miejscu w Tallinie w dniach 20–21 lutego 2025 r.
Wydarzenie będzie obejmowało prezentacje plenarne i dyskusje: kluczowi mówcy ze środowiska akademickiego, przemysłu i sektora rządowego przedstawią wieloaspektowy pogląd na wyzwania i rozwiązania związane z mikrokwalifikacjami dla zrównoważonego rozwoju. Odbędą się również sesje równoległe: prezentacje innowacyjnych inicjatyw i programów mikrokwalifikacji.
To sympozjum będzie stanowić cenną platformę dla interesariuszy do spotkania się, wymiany pomysłów i utorowania drogi dla nowych inicjatyw mikrokwalifikacji, które integrują edukację, technologię i zrównoważony rozwój.
Termin rejestracji w celu uczestnictwa upływa 15 stycznia 2025 r.
Więcej informacji na temat wydarzenia, takich jak powiązane koszty i proces składania wniosków, można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.
Więcej informacji na stronie organizatora
Uniwersytet w Jyväskylä zaprasza do składania podań na Zimową Szkołę Ekologii
Wydarzenie to daje możliwość nauki pod okiem nauczycieli z doświadczeniem w ekologii zimowej i ekologii ewolucyjnej oraz zdobycia cennego doświadczenia w terenie w wyjątkowej atmosferze stacji terenowej.
18. Zimowa Szkoła Ekologii w Jyväskylä odbędzie się w dniach 13–21 lutego 2025 r. na Stacji Badawczej Konnevesi (Uniwersytet w Jyväskylä), która znajduje się około 70 km na północ od miasta Jyväskylä.
Zimowa Szkoła Ekologii w Jyväskylä składa się z zestawu bezpłatnych kursów skupionych na ekologii zimowej, limnologii zimowej i pokrewnych dziedzinach. Jest organizowana corocznie w środku zimy przez Wydział Matematyki i Nauk Ścisłych oraz Wydział Biologii i Nauk Środowiskowych Uniwersytetu w Jyväskylä we współpracy z wiodącymi fińskimi ekspertami w tej dziedzinie.
Szkoła Zimowa składa się z następujących kursów:
- Przetrwanie i adaptacja do ekstremalnego zimna (1 ECTS, 13.2. – 15.2.2025)
- Ekologia zimy borealnej (2 ECTS, 17.2. – 21.2.2025)
- Termin składania wniosków upływa 31 grudnia 2024 r.
Więcej informacji o wydarzeniu, takich jak koszty i proces składania wniosków, można znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu w Jyväskylä.
Zachęcamy też do sprawdzenia informacji o zakwaterowaniu.
Narodowy Uniwersytet im. Iwana Franki we Lwowie zaprasza na Szkołę Zimową „Inżynieria Danych i Bezpieczeństwo 2025”
Wydarzenie to jest jedną z największych szkół IT w kraju, która co roku gromadzi najlepszych specjalistów branżowych, ekspertów, mentorów i wykładowców z wiodących firm IT, aby przekazać wiedzę i doświadczenie setkom studentów. Głównym celem tego projektu jest zwiększenie zainteresowania młodych ludzi nowymi innowacjami IT i stworzenie platformy do studiowania podstaw teoretycznych i opanowywania praktycznych umiejętności w najpopularniejszych obszarach branży IT.
Szkoła zimowa odbędzie się online w dniach 20 stycznia – 2 lutego 2025 r.
Podczas wydarzenia odbędą się dwa równoległe strumienie studiów:
- Core A – studenci początkujący w IT, w szczególności 1.–2. rok;
- Core B – uczestnicy z doświadczeniem w IT, w szczególności studenci 3.–4. roku.
W tak trudnych dla kraju czasach wsparcie i rozwój takich projektów jest bezpośrednim wkładem w potencjał intelektualny młodego pokolenia, a w konsekwencji w rozwój techniczny Ukrainy.
Dla powodzenia tegorocznego programu organizatorzy polegają na partnerach, zwłaszcza na mówcach gotowych podzielić się swoją wiedzą ze studentami.
Jeśli chcesz się przyczynić, wyślij wiadomość e-mail na adres marketing@lnu.edu.ua.
Więcej informacji o wydarzeniu i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.