Erasmus days na PB – wyjedź z programem Erasmus+

03-10-2024
Marzysz o wyjeździe na zagraniczną uczelnię? Odwiedź nas podczas ErasmusDays i dowiedz się jakie to proste.

#ErasmusDays to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. W tym roku w dniach 14-19 października w całej Europie organizowana jest 8. edycja tego wydarzenia, pod hasłem „6 days to make Europe shine”. ErasmusDays koncentrują się na pokazywaniu korzyści płynących z edukacji, szkoleń, mobilności oraz współpracy europejskiej. W ubiegłorocznej edycji odbyło się ponad 9000 wydarzeń w ponad 50 krajach.

Nasza uczelnia realizuje projekty Programu Erasmus+ od samego początku jego istnienia, dlatego również przyłączamy się do świętowania ogólnoświatowych Erasmus Days. W dniach 14-17 października 2024 roku, zapraszamy na serię wydarzeń, podczas których będzie możliwość zapoznania się z praktyczną stroną funkcjonowania Programu Erasmus+.

W tym roku Erasmus Days na PB to jednak nie tylko spotkania informacyjne czy akcje promocyjne na wydziałach (chociaż tego też nie zabraknie:).

Sprawdźcie program wydarzenia, dowiedzcie się więcej o Erasmusie i świętujcie z nami!

Program wydarzenia

Poniedziałek, 14 października

Spotkania informacyjne dla studentów i pracowników PB Hol CNK, godz. 10.30-14.30

• Wystawa fotograficzna
  • Prezentacja oferty Erasmus +
  • Konkursy z nagrodami
  • Stoisko SJO

Aula P0/33 w CNK – 11.00-14.30

11.00-12.30 Spotkanie dla studentów polskich zainteresowanych wymianą międzynarodową

11:00 – 11:05 – Otwarcie wydarzenia przez Rektor/Prorektor

11:05 – 11:10 – Prezentacja zasad Erasmus+, DWM

11:10 – 11:45 – Relacje z wyjazdów Erasmus+ (studia i praktyki)

11:45 – 11:55 – Prezentacja ESN PB

11:55 – 12:05 – Prezentacja oferty językowej SJO PB

12:05 – 12:10 – Harmonogram nadchodzącej rekrutacji i zakończenie części dla studentów

13.00-14.30 Spotkanie z pracownikami zainteresowanymi współpracą międzynarodową

13:00 – 13:15 – prezentacja możliwości wyjazdowych na PB oraz projektów realizowanych w ramach Programu Erasmus+;

13:15 – 13:50 –  prezentacja doświadczeń wyjazdowych pracowników PB w ramach Erasmus KA131 i KA171;

13:50 – 14:20 – spotkanie z koordynatorami projektów partnerstwa strategicznego;

Wtorek, 15 października

Spotkania informacyjne na poszczególnych wydziałach godz. 9.00-14.30

Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku

10:15 – Spotkanie informacyjne, Aula A

Wydział Informatyki

10:15 – Spotkanie informacyjne, Aula B

Wydział Architektury

12:00-14:30 – Stoisko Erasmus+

13:15 – Spotkanie informacyjne, Hala Wydziału Architektury

Czwartek, 17 października

Spotkania informacyjne na poszczególnych wydziałach

godz. 9.00-14.30

Wydział  Elektryczny

09:15 – Spotkanie informacyjne, Aula WE-030

Wydział Mechaniczny

10:15 – Spotkanie informacyjne, Aula 447

Wydział Inżynierii Zarządzania

12:00-14:30 – Stoisko Erasmus+

13:15 – Spotkanie informacyjne, Aula 104 KB

Środa, 16 października

Dzień Hiszpański na PB!

Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB                            godz. 10.00-13.00

• wystawy fotografii „Descubre España con Erasmus +” oraz HISZPAŃSKA PRZYGODA – SPANISH ADVENTURE – AVENTURA ESPANOLA
  • wystawy multimedialne  LAS PLAZAS oraz  LOS PATIOS
  • stoiska z materiałami uczelni partnerskich z Hiszpanii

godz.10.30-13.00 – Blok spotkań w języku angielskim

• Powitanie uczestników przez Rektor PB i Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej
  • Prezentacje przedstawicieli Ambasady Hiszpanii w Polsce (J. A. Llaneza Villanueva) i Instytutu Cervantesa w Warszawie (E. Puertas Moya)
  • „Spanish partners of BUT – is it worthy to cooperate?” – panel online z uczelniami partnerskimi w Hiszpanii
  • Hiszpania z Programem Erasmus+ – Anita Jurkowska, studentka PB
  • Konkurs z nagrodami
  • Smaki Hiszpanii – poczęstunek dla uczestników wydarzenia

Wydarzenie otwarte tylko dla pracowników i studentów Politechniki Białostockiej – wymagana rejestracja

12.00-16.30 – Warsztaty (SJO, WBiNŚ i SWFiS PB)

• Hola Español – Kurs hiszpańskiego (SJO PB)
  • Hiszpania na talerzu – warsztaty kulinarne  GRUPA 2A (WBiNŚ PB)
  • Warsztaty taneczne Flamenco GRUPA 3A (SWFiS PB)

Wieczór hiszpański – 18.00-22.00

Nie Teatr, Białystok, ul. Sienkiewicza 4

Wydarzenie bezpłatne i otwarte dla wszystkich – wymagana rejestracja

• „Hiszpania, cóż to znaczy?” – prezentacja C. Moreno
  • „Smaczki Hiszpanii” – J. Sienkiewicz, szkoła językowa Gran Via
  • Konkursy z nagrodami
  • Pokaz Flamenco w wykonaniu zespołu Rada Dance Art
  • „Las Meninas” – prelekcja –  dr inż. arch. D. Gawryluk, dr inż. arch. M. Kłopotowski, mgr J. Hermanowicz (organizator Archiwum Uczelniane i Centrum Historii PB)
  • Poznaj Hiszpanię –absolwentka WA PB, Ambrożewska
  • „Con pan y vino se anda en camino – Smaki Hiszpanii”
  • Fiesta española

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale obowiązuje rejestracja.

Serdecznie zapraszamy – Les invitamos!

logo Współfinansowane przez UE