Rozwijamy współpracę z Tianjin Chengjian University w Chinach

28-06-2024
W dniach 17-22 czerwca 2024 pracownicy Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku prof. dr hab. inż. Katarzyna Zabielska-Adamska, dr inż. Dariusz Andraka oraz Grażyna Jakimiuk z Działu Mobilności i Umów Międzynarodowych uczestniczyli w spotkaniach z władzami i pracownikami Tianjin Chengjian University (TCU) w Chinach.

Rozwój współpracy pomiędzy Politechniką Białostocką a Tianjin Chengjian University był krokiem milowym w strategii umiędzynarodowienia PB, a jej efektem jest utworzenie i wspólne prowadzenie Międzynarodowej Szkoły Inżynierskiej ISE przy TCU, kształcącej na kierunkach Budownictwo (Civil Engineering) i Inżynieria Środowiska (Environmental Engineering).

W trakcie spotkań z władzami kolejnych wydziałów TCU: School of Computer and Information Engineering i School of Control and Mechanical Engineering podjęto rozmowy na temat możliwości poszerzenia współpracy w bliskiej i dalszej przyszłości. Wydziały zaprezentowały tematykę prowadzonych studiów, projektów badawczych oraz zorganizowały wizyty w laboratoriach.

W trakcie wizyty podpisano aneks do trójstronnej umowy pomiędzy Tianjin Chengjian University, Politechniką Białostocką i Politechniką Krakowską przedłużający funkcjonowanie ISE o kolejne 4 lata – do 2033 roku. Dodatkowo został podpisany list intencyjny o rozszerzeniu w przyszłości oferty ISE o wspólne studia magisterskie na Wydziale Elektrycznym PB.

Najważniejszym wydarzeniem, w którym wzięła udział delegacja PB była uroczystość wręczenia dyplomów pierwszym absolwentom ISE.

Więcej na ten temat można znaleźć na stronie internetowej ISE