Weź udział w BIP na Universidad Politécnica de Madrid.

26-06-2024
Zapraszamy studentów do udziału w rekrutacji na Blended Intensive Programme, Madrid: History, urbanistic developement. Steps towards a sustainable city, organizowanym przez Universidad Politécnica de Madrid!

Celem tego intensywnego kursu jest zaangażowanie studentów do analizy pochodzenia i rozwoju miasta europejskiego, takiego jak Madryt, analizy wyzwań związanych z odnową Madrytu poprzez przedstawienie propozycji działań mających na celu podniesienie jakości życia jego mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Jest to również okazja do interakcji z uczestnikami z innych uczelni UE – w kursie wezmą udział studenci z Polski, Litwy i Turcji.
Uczestnicy kursu po jego ukończeniu otrzymają 3 punkty ECTS, które będą uznane na PB.

Przed komponentem wirtualnym, odbywającym się w dniach 16-17.10.2024, odbędzie się sesja zajęć stacjonarnych w Hiszpanii w Escuela Técnica Superior de Edificaciónn (ETSEM)w dniach 9-13.09.2024.

7 zakwalifikowanych studentów otrzyma wsparcie finansowe z projektu Erasmus+ KA131-2021 na pobyt w Escuela Técnica Superior de Edificación de la Universidad Politécnica de Madrid w wysokości 350€ (70 € na dzień). W przypadku podróży GREEN TRAVEL (autobusem, pociągiem, carpooling itp.) uczestnicy otrzymają dodatek 50 €.

Studenci otrzymujący stypendium socjalne na PB lub posiadający orzeczenie o niepełnosprawności dodatkowo otrzymają 100 € wsparcia indywidualnego oraz ryczałt 180 € na koszty podróży.

Harmonogram rekrutacji

1. Ogłoszenie rekrutacji na wyjazd: 21.06.2024
  2. Termin składania zgłoszeń: 21.06-04.07.2024
  3. Rozmowa rekrutacyjna: 05.07.2024, godz. 16:00, Wydział Architektury, ul. O. Sosnowskiego 11, s. 140 antresola
  4. Posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej: 05.07.2024
  5. Ogłoszenie wyników: 08.07.2024

Zgłoszenia należy dostarczyć do sekretariatu, odpowiednio do:

• WA – Dziekanatu w terminie do 04.07.2024 r. do godz. 15.00 lub zeskanowane i podpisane dokumenty wysłać e-mail’em na adres a.dudzinski@pb.edu.pl karolina.misiuk@pb.edu.pl  w terminie do 04.07.2024 r. do godz. 15.00
  • WBiNŚ- Prodziekana ds. Studenckich WBiNŚ (pokój nr 15) w terminie do 04.07.2024 r. do godz. 15.00 lub zeskanowane i podpisane dokumenty wysłać e-mail’em na adres d.gawryluk@pb.edu.pl  w terminie do 04.07.2024 r. do godz. 15.00

Osoba ubiegająca się o wyjazd na BIP w ramach programu Erasmus+ musi spełniać następujące kryteria formalne:

• posiadać aktywny status studenta studiów stacjonarnych, niestacjonarnych lub być doktorantem kierunków Architektura Krajobrazu lub Gospodarka Przestrzenna WBiNŚ.

Kwalifikacja na wyjazd BIP będzie przeprowadzona w oparciu o listę rankingową uwzględniającą następujące kryteria:

• średnia ocen z ostatniego semestru,
  • poziom znajomości języka angielskiego,
  • przynależność do studenckiego koła naukowego na WA i/lub WBiNŚ PB,
  • brak długu punktowego,
  • udział w inicjatywach na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego,
  • punkty uzyskane podczas rozmowy rekrutacyjnej
  • posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności oraz pobieranie stypendium socjalnego na PB w roku akademickim poprzedzającym wyjazd.

Studenci wraz z formularzem zgłoszeniowym powinni złożyć ewentualne dokumenty poświadczające ich uczestnictwo w organizacjach studenckich, czy też osiągnięcia naukowe.

Koordynatorzy wydziałowi rekrutacji: WBNŚ – dr inż. arch. Dorota Gawryluk, WA – dr inż. arch. Andrzej Dudziński, mgr inż. arch. Karolina Misiuk

Wyniki rekrutacji zostaną przekazane drogą e-mail’ową.

Informacje o projekcie (DOCX, 21 KB)

Dokumenty niezbędne do udziału w rekrutacji:
Zgloszenie-do-udzialu-w-krotkoterminowej-mobilnosci-wyjazdy-studentow (1) (DOCX, 82 KB)
OświadczenieStudentaKoloAngielski (DOCX, 13 KB)
Regulamin-rekrutacji-na-Blended-Intensive-Programme-Madryt-2024 (DOCX, 18 KB)
Informacja-administratora-dot.-przetwarzania-danych-osobowych (PDF, 378 KB, otworzy się w nowej karcie)

Więcej informacji na temat zasad i warunków realizacji Blended Intensive Programmes