Przedstawiciele WBINŚ PB w Politécnico de Leiria, Portugalia.

26-06-2024
W dniach 17.06-21.06.2024, pracownicy Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku PB Joanna Struk-Sokołowska i Jacek Dawidowicz, odwiedzili w ramach Programu Erasmus+ KA131, portugalską uczelnię, Politécnico de Leiria.

Celem wizyty było:

• spotkanie z pracownikami School of Technology and Management Politécnico de Leiria w Portugalii w celu omówienia zagadnień związanych z procesami dydaktycznymi w zakresie inżynierii środowiska,
  • spotkanie ze studentami w celu omówienia możliwości studiowania w Politechnice Białostockiej w ramach programu Erasmus+,
  • nawiązywanie kontaktów z wykładowcami Politécnico de Leiria w celu rozwijania współpracy dydaktycznej oraz naukowej,
  • zapoznanie z infrastrukturą laboratoriów dydaktycznych i specjalistycznych,
  • zapoznanie z programami i metodami wykorzystywanymi w procesie dydaktycznym.

Podczas wyjazdu odbyły się m.in. spotkania z:

• Helena Manuela Pala Dias de Sousa – koordynator z ramienia Politécnico de Leiria, Portugal
  • Fernando José Mateus da Silva – z-ca dyrektora School of Technology and Management Politécnico de Leiria
  • Kirill Ispolnov  – koordynator Laboratorium Nauk Biologicznych | LBIO.DEM
  • Nelson Simões Oliveira – koordynator Laboratorium Analiz Instrumentalnych | LAI.DEM
  • Luís Miguel Igreja Aires – koordynator Laboratorium – Mobilnej Jednostki Monitorowania Jakości Powietrza | UMMQA.DEC
  • Judite dos Santos Vieira
  • Dorinda Marques da Silva

Zrealizowano również:

1. Spotkanie z Władzami School of Technology and Management Politécnico de Leiria.
  2. Zapoznanie się ze struktura Politécnico de Leiria i możliwościami studiowania.
  3. Zwiedzanie laboratoriów, biblioteki i obiektów dydaktycznych School of Technology and Management Politécnico de Leiria.
  4. Wygłoszenie wykładów dla pracowników, doktorantów i studentów School of Technology and Management Politécnico de Leiria.
  5. Udział w seminarium naukowym z udziałem pracowników i doktorantów School of Technology and Management Politécnico de Leiria. Dyskusja na temat prezentowanych referatów dotyczących badań związanych z pracami doktorskimi.
  6. Spotkanie ze studentami i doktorantami School of Technology and Management Politécnico de Leiria. Dyskusja na temat możliwości wymiany studentów i pracowników w ramach Erasmus+, omówienie programu kształcenia w języku angielskim dostępnego w ramach programu Erasmus+.

W  Politécnico de Leiria, Portugal pracownicy PB przeprowadzili wykłady tematyczne: Joanna Struk-Sokołowska nt.: „Micropollutants of the benzotriazole group in riverine water, urban and surface runoff, municipal and industrial wastewater, sediments“, a Jacek Dawidowicz nt.: „Artificial intelligence methods in modelling and calculations in the field of water supply technologies and networks“.

logo Współfinansowane przez UE

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.