8. edycja Międzynarodowej Konferencji EUFIRE 2024

12-03-2024
W imieniu organizatorów konferencji „EU FInance, REgulation and Business EUFIRE 2024” zapraszamy do nadsyłania abstraktów i/lub referatów do zaprezentowania podczas 8. edycji Międzynarodowej Konferencji EUFIRE 2024.

Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 maja 2024 r. na Wydziale Ekonomii i Administracji Biznesu Uniwersytetu Alexandru Ioan Cuza, Jassy w Rumunii, w formacie hybrydowym (na miejscu i online).

W roku 2024 Europejczycy obchodzą 25. rocznicę wprowadzenia euro – od ćwierć wieku EURO jest jednym z największych sukcesów projektów Unii Europejskiej, udowadniając, że jedność, spójność i korzyści gospodarcze są wspierane przez wspólną walutę, z której korzysta obecnie 20 krajów i ponad 350 milionów ludzi.

Biorąc pod uwagę, że Rumunia to kraj kandydujący do Europejskiej Unii Walutowej, konferencja proponuje ramy dla debaty na temat głównych wyzwań stojących przed Unią Europejską i światem, kładąc nacisk na perspektywę regulacyjną w szczególności dla sektora finansowego i biznesowego. Wydarzenie połączy naukowców, badaczy i praktyków, zarówno z Rumunii, jak i z zagranicy, zapewniając niezbędne tło dla rozwoju konstruktywnej analizy i produktywnego dialogu.

Udział w sesjach będzie otwarty dla naukowców, badaczy, studentów i praktyków zainteresowanych prawem UE, ekonomią i administracją publiczną, aby zaprezentować wyniki swoich prac naukowych i/lub uczestniczyć w dyskusjach.
W odpowiedzi na rzeczywiste zapotrzebowanie na owocne wydarzenia akademickie, komitet organizacyjny konferencji komitet organizacyjny proponuje format na miejscu, gwarantując wszystkim uczestnikom możliwość przedstawienia wszystkim uczestnikom możliwość przedstawienia wyników swoich badań do dyskusji, zarówno w sesjach plenarnych, jak i w dyskusjach panelowych.

Zachęcamy uczestników do podjęcia jednego z głównych tematów konferencji:

– Wspólna waluta europejska: osiągnięcia i wyzwania w obecnym otoczeniu makroekonomicznym i geopolitycznym, makroekonomicznym i geopolitycznym
– Rachunkowość UE: Wyzwania ery cyfrowej
– Regulacje finansowe i administracyjne UE
– Podatki w UE: spostrzeżenia teoretyczne i orzecznicze
– Biznes i zielone finanse w UE
– Polityka makroekonomiczna UE i strategie sektora opieki zdrowotnej
– Systemy informacyjne i technologie UE dla biznesu i administracji

Termin nadsyłania rozszerzonych streszczeń lub pełnych referatów upływa 20 kwietnia 2024 r.

Adres do wysyłki drogą mailową – eufire@uaic.ro

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi Międzynarodowej Konferencji EUFIRE 2024, w tym rejestracji i opłat 2024-Call-for-papers-EUFIRE-Int-Conference (PDF, 268 KB, otworzy się w nowej karcie)