Zapraszamy do udziału w BIP Sustainable Consumption

09-02-2024
BIP Utena
Zapraszamy studentów Wydziału Inżynierii Zarządzania do udziału w rekrutacji na Blended Intensive Programme organizowanego przez Utena Higher Education Institution

Program ma na celu zrozumienia zasad zrównoważonej konsumpcji, podkreślając jej znaczenie w zakresie ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej, zwiększania świadomości konsumentów i długoterminowego sukcesu biznesowego. W programie przewidziane są zajęcia praktyczne dotyczące zasad stosowania zrównoważonej konsumpcji. Międzynarodowe zespoły studenckie będą planować i opracowywać rozwiązania problemów zrównoważonego rozwoju w różnych sektorach: od przemysłu modowego, poprzez turystykę, produkcję żywności, a na transporcie kończąc.

Udział w BIP jest doskonałą okazją do interakcji z uczestnikami z innych uczelni UE. Po komponencie wirtualnym, odbywającym się w dniach 12.03.2024 – 14.03.2024, nastąpi druga sesja zajęć stacjonarnych na Litwie w Utena Higher Education Institution, w dniach 08.04.2024 – 12.04.2024. Studenci są zobowiązani do udziału w obu komponentach. Uczestnicy kursu po jego ukończeniu otrzymają 3 punkty ECTS.

5 zakwalifikowanych studentów otrzyma wsparcie finansowe z projektu Erasmus+ na pobyt w Utena Higher Education Institution w wysokości 350€ (70 € na dzień). W przypadku podróży GREEN TRAVEL (autobusem, pociągiem, carpooling itp.) uczestnicy otrzymają dodatek 50 € oraz dodatkowe dni finansowania mobilności.
Studenci otrzymujący stypendium socjalne na PB lub posiadający orzeczenie o niepełnosprawności dodatkowo otrzymają 100 € wsparcia indywidualnego oraz ryczałt 180 € na koszty podróży.

Harmonogram rekrutacji

1. Ogłoszenie rekrutacji na wyjazd: 09.02.2024
  2. Termin składania zgłoszeń: 09.02.2024 – 17.02.2024 godz. 15.00.
  3. Rozmowa rekrutacyjna: 19.02.2024
  4. Posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej: 20.02.2024
  5. Ogłoszenie wyników: 21.02.2024.

Zgłoszenia należy dostarczyć do sekretariatu Prodziekana ds. Studenckich i Kształcenia (pokój 108 Dz) w terminie do 16 lutego 2024 r. do godz. 15.00

lub zeskanowane i podpisane dokumenty wysłać e-mailem na adres r.ziolkowski@pb.edu.pl w terminie do 17 lutego 2024 r. do godz. 15.00

Osoba ubiegająca się o wyjazd na BIP w ramach programu Erasmus+ musi spełniać następujące kryteria formalne:

• posiadać aktywny status studenta/studentki.

Kwalifikacja na wyjazd BIP będzie przeprowadzona w oparciu o listę rankingową uwzględniającą następujące kryteria:

• wcześniejszy udział w wyjazdach na BIP,
  • posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności oraz pobieranie stypendium socjalnego na PB w roku akademickim poprzedzającym wyjazd,
  • przynależność do studenckiego koła naukowego na WIZ PB,
  • średnia ocen z ostatniego semestru,
  • poziom znajomości języka angielskiego,
  • brak długu punktowego,
  • udział w inicjatywach na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego,
  • punkty uzyskane podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Studenci wraz z formularzem zgłoszeniowym powinni złożyć ewentualne dokumenty poświadczające ich uczestnictwo w organizacjach studenckich, czy też osiągnięcia naukowe.

Osoba do kontaktu: dr inż. Romuald Ziółkowski r.ziolkowski@pb.edu.pl

Dokumenty niezbędne do udziału w rekrutacji: