Aktualności z sieci BUP

01-02-2024
The Baltic Research and Publications Office (BUPRaP) ogłasza Seminarium na temat wydawnictw naukowych

The Baltic Research and Publications Office (BUPRaP) organizuje seminarium, którego celem jest przybliżenie doktorantom dynamiki publikowania w czasopismach naukowych.
Seminarium prowadzone przez profesora Waltera Leala odbędzie się we wtorek, 7 maja 2024 r. w godzinach 14:00–16:00 CET.
Jeśli chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu lub masz jakieś pytania, wyślij do 20 kwietnia 2024 r., e-mail do Mariny Kovaleva – marina.kovaleva@haw-hamburg.de , podając swoje imię i nazwisko, organizację i adres e-mail.
Wówczas otrzymasz link do wydarzenia.

Zaporoski Uniwersytet Narodowy zaprasza do wzięcia udziału w Międzynarodowym Sympozjum: „Aktualne trendy w naukach przyrodniczych”

Konferencja organizowana przez Wydział Nauk, Wychowania Fizycznego i Informatyki na Uniwersytecie Politehnica w Bukareszcie. Ta hybrydowa konferencja odbędzie się w Pitesti w Rumunii i online w dniach 16–18 maja 2024 r.
Główne tematy konferencji to:
  • Biologia
  • Ekologia i ochrona środowiska
  • Gleboznawstwo, pomiary gruntów i ulepszenia gruntów
  • Ogrodnictwo (sadownictwo, uprawa winorośli, uprawa warzyw, kwiaciarstwo itp.)
  • Badania w interdyscyplinarnych dziedzinach nauk przyrodniczych
  • Promowanie jakości życia
Uczestnicy otrzymają książkę abstraktów oraz certyfikat uczestnictwa w formie elektronicznej.
Termin przesłania formularza rejestracyjnego zawierającego streszczenie referatu drogą elektroniczną upływa 2 maja 2024 r.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej konferencji.

Uniwersytet Nauk Stosowanych w Hamburgu zaprasza do dołączenia do Seminarium prezentujące wyniki projektu „Ochrona przyrody i konflikty na Ukrainie: określenie zniszczeń wojennych w rezerwatach przyrody na Ukrainie”

Podczas tego seminarium zespół Ukraine Nature z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Hamburgu oraz partnerzy z Ukrainy, Polski i Włoch zaprezentują tymczasowe wyniki projektu. Seminarium internetowe odbędzie się 12 lutego 2024 r. w godzinach 09–13 CET.
Podzielą się cennymi informacjami na temat zniszczeń na obszarach chronionych, utraty różnorodności biologicznej oraz tego, jak operacje bojowe wpływają lub będą na nie wpływać w przyszłości. Podczas wydarzenia zbadany zostanie również wpływ wojny na zdolność pracowników (w tym naukowców) do wykonywania obowiązków, a także jej wpływ na zdrowie ludzkie.
Aby uzyskać więcej informacji i zapoznać się z programem seminarium, odwiedź stronę wydarzenia.
Aby uzyskać informacje na temat możliwości uczestnictwa online, prosimy o kontakt pod adresem maria.fedoruk@haw-hamburg.de

Zapoznaj się z planem wydarzenia