Pracownice WIZ PB na University of Foggia

14-06-2023
Na przełomie maja i czerwca 2023 roku pracownice Wydziału Inżynierii Zarządzania PB przeprowadzały zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie w Foggia we Włoszech

W dniach 20 maja – 2 czerwca 2023 roku dr Julia Siderska z Wydziału Inżynierii Zarządzania PB, wygłosiła wykłady na Wydziale Ekonomii University of Foggia, zwiedziła kampus, laboratoria, obserwowała pracę studentów oraz odbyła szereg spotkań promujących mobilność, Politechnikę Białostocką, różne formy kształcenia na uczelni oraz współpracę i partnerstwo pomiędzy Politechniką Białostocką a Uniwersytetem w Foggia. Dodatkowo, podjęte zostały rozmowy mające na celu wspólne aplikowanie o środki na projekty dydaktyczne i naukowe.

Na początku czerwca natomiast, w dniach 5–9 czerwca 2023 roku mgr Ewelina Tomaszewska z Katedry Marketingu i Turystyki Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej również przeprowadziła zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie w Foggia. Wygłosiła wykłady na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Terytorium, zwiedziła kampus i budynek administracyjny uczelni. Przedstawiłą aktualną ofertę dydaktyczną Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej skierowaną do studentów z zagranicy, zaprezentowała materiały informacyjno-promocyjne i zachęcała do udziału w programie mobilności Erasmus+.

Podczas spotkania z pracownikami uczelni poruszyła kwestię przyszłych działań związanych ze współpracą naukowo-dydaktyczną, takich jak wzajemna wymiana studentów i prowadzenie badań między Politechniką Białostocką a Uniwersytetem w Foggia.

Wyjazdy odbyłe się w ramach programu Erasmus+ – Staff Mobility for Teaching.

logo Współfinansowane przez UE