Rekrutacja studentów WA i WBiNŚ na BIP w Madrycie

05-04-2023

Tytuł: Vernacular Construction in Europe and Environmental Sustainability / Budownictwo wernakularne w Europie i zrównoważony rozwój środowiska
Data: 25-29 września 2023 (zajęcia stacjonarne) i 16-20 i 23-27 października 2023 (online)
Miejsce realizacji zajęć stacjonarnych: Escuela Técnica Superior de Edificación de la Universidad Politécnica de Madrid

Zapraszamy studentów VI semestru architektury i IV semestru architektury krajobrazu do udziału w rekrutacji na Blended Intensive Programme organizowany przez Universidad Politécnica de Madrid!

Celem tego intensywnego kursu jest poznanie rodzimych technik budowlanych typowych dla różnych obszarów Europy, ze szczególnym uwzględnieniem zalet ich zastosowania z punktu widzenia ochrony środowiska.
Uczestnicy zbadają możliwość zastosowania tych technik w bieżących pracach budowlanych, aby uczynić je jak najbardziej zrównoważonymi w kontekście ich wpływu na środowisko.

Jest to również okazja do interakcji z uczestnikami z innych uczelni UE: partnerami uczestniczącymi w BIP będą uczelnie z Włoch, Rumunii i Hiszpanii.
Uczestnicy kursu po jego ukończeniu otrzymają 3 punkty ECTS, które będą uznane na PB.
Max. 10 zakwalifikowanych studentów otrzyma wsparcie finansowe z projektu Erasmus+ KA131-2021 na pobyt w Madrycie w wysokości 350 € (70 € na dzień). W przypadku podróży GREEN TRAVEL (autobusem, pociągiem, carpooling itp.) na trasie UPM-PB uczestnicy otrzymają dodatek 50 €.
Studenci otrzymujący stypendium socjalne na PB lub posiadający orzeczenie o niepełnosprawności dodatkowo otrzymają 100 € wsparcia indywidualnego oraz ryczałt 360 € na koszty podróży.

Harmonogram rekrutacji:

06.-14.04.2023 składanie uzupełnionych i podpisanych formularzy zgłoszeniowych do Dziekanatów wydziałów WA/WBNŚ
Zgłoszenie do udziału w krótkoterminowej mobilności (wyjazdy studentów) (DOCX, 91 KB)
Informacja administratora dot. przetwarzania danych osobowych (PDF, 378 KB, otworzy się w nowej karcie)

28.04.2023 wywiad w j.angielskim z kandydatami na wyjazd weryfikujący znajomość języka obcego
05.05.2022 ogłoszenie osób zakwalifikowanych

Koordynatorzy wydziałowi rekrutacji: WBNŚ – dr inż. arch. Dorota Gawryluk, WA – dr inż. arch. Andrzej Dudziński

Wymagania:
-znajomość j. angielskiego
-średnia ocen z całego toku studiów min. 3,2

Więcej informacji na temat Blended Intensive Programmes: https://pb.edu.pl/iros/bip/.

Osoba kontaktowa BWM:
Marta Orpik