Christmas meeting with the President- relacja

16-12-2022

Kilkudziesięciu studentów zagranicznych Politechniki Białostockiej oraz uczestnicy International Training Week wzięli udział w świątecznym spotkaniu, które odbyło się 14 grudnia i zostało zorganizowane w ramach projektu Welcome to Poland „Akcja-Integracja”

Gości powitała Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Dorota Krawczyk, prof. PB.

– Christmas Meeting with President to wydarzenie cykliczne. Służy integracji, poznaniu kultur, podejścia do tradycji. Zagraniczni studenci chętnie pokazują, jak te święta obchodzą w swoich rodzimym stronach. A różnice są duże. Takie spotkania pozwalają zrozumieć obyczaje różnych kultur – mówiła prorektor Krawczyk.

Prezydent Tadeusz Truskolaski cieszy się, że tak wielu obcokrajowców studiuje w Białymstoku.

– Od wielu lat białostockie uczelnie prowadzą program Erasmus. Nasi studenci wyjeżdżają do uczelni partnerskich, a cudzoziemcy przyjeżdżają do nas. Nasze uczelnie mogą się zaproponować studentom z zagranicy atrakcyjne kształcenie, a przy okazji pobytu w Białymstoku poznają oni polską i podlaską kulturę – mówił prezydent.

Uczestnikom Christmas Meeting with President Tadeusz Truskolaski życzył zdrowych i spokojnych świąt, a w nowym roku szczęścia i pokoju.
(źródło: https://pb.edu.pl/2022/12/12/znow-gwarnie-i-miedzynarodowo-w-politechnice-bialostockiej/)

Relacja zdjęciowa: https://pb.edu.pl/2022/12/12/znow-gwarnie-i-miedzynarodowo-w-politechnice-bialostockiej/