Aktualności BUP

19-10-2022

Chcielibyśmy również przesłać aktualizację dotyczącą dedykowanego programu stypendialnego MSCA4Ukraine.

Więcej informacji na temat zaproszenia do MSCA4Ukraine można znaleźć na stronie Scholars At Risk Europe.

Formularz do składania wniosków jest dostępny od 24 października 2022 r.

Baltic University Programme zachęca studentów do aplikowania na Wiosenny staż 2023

Sekretariat Koordynujący Baltic University Programme, znajdujący się na Uniwersytecie w Uppsali przyjmuje teraz zgłoszenia na stanowisko stażysty na wiosnę 2023 roku.

Stażysta będzie pomagał Sekretariatowi w koordynowaniu projektów oraz organizowaniu konferencji i szkoleń dla naukowców, nauczycieli i studentów. BUP rozwija również zdigitalizowane materiały edukacyjne, w których stażysta pomagałby Sekretariatowi.

Staż jest bezpłatny, a stażysta musi również pokryć własne koszty. Zachęcamy kandydatów spoza Szwecji do zwrócenia się do swoich lokalnych biur Erasmusa w celu zbadania możliwości otrzymania stypendium.

Wnioskodawca powinien być studentem jednego z uniwersytetów BUP. Ponieważ praca Baltic University Programme jest zorganizowana wokół 10 tematów BUP związanych ze zrównoważonym rozwojem, wymagane jest, aby wnioskodawca posiadał wiedzę i zainteresowanie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

W celu złożenia aplikacji prosimy o napisanie CV i listu motywacyjnego. W liście motywacyjnym prosimy o podanie powodów zainteresowania stanowiskiem stażysty, wcześniejszych doświadczeń zawodowych oraz tego, co sprawia, że jesteś dobrym kandydatem. Aplikacje należy przesyłać do koordynatora projektu BUP Lyudmyla Babak na adres: lyudmyla.babak@balticuniv.uu.se.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 listopada 2022.

Zarejestruj się jako słuchacz na Sympozjum BUP

W dniu 8 listopada 2022 roku w BUP odbędzie się Sympozjum, platforma, na której regionalne społeczności edukacyjne i badawcze mogą się spotkać i poznać swoich kolegów z uczelni BUP.

Podczas Sympozjum zostaną przedstawione ustne prezentacje naukowców z uczelni BUP. Po południu odbędzie się sesja, która skupi się na przyszłej współpracy badawczej i projektach. Prezentujący i słuchacze będą mieli okazję podzielić się i przedyskutować nowe pomysły badawcze i projektowe, jak również poszukać nowych partnerów do projektów. Będzie to okazja do nawiązania nowych kontaktów w pokrewnej dziedzinie z różnych krajów i uczelni czyli internacjonalizacja w praktyce.

Przemówienie zatytułowane „Korzyści z Bałtyckiej Współpracy Badawczej: widoczność badań i granty” wygłosi profesor Walter Leal, koordynator Bałtyckiego Urzędu Badań i Publikacji (BUPRaP) i jeden z naukowców z listy Uniwersytetu Stanforda, który w 2021 roku znalazł się na liście 2 procent najlepszych naukowców świata.

Już teraz zapraszamy wszystkich kolegów z BUP do rejestracji jako słuchacze na Sympozjum BUP 2022.

Sprawdź poprzedni newsletter BUP