Ruszają Międzynarodowe Szkoły Letnie na PB
23-06-2022
Już od poniedziałku 27.06.2022 r rusza Międzynarodowa Interdyscyplinarna Szkoła Letnia „Budownictwo energooszczędne, przyjazne użytkownikom i środowisku” realizowana w ramach programu SPINAKER, a tydzień później Szkoła Letnia organizowana w ramach projektu Add on skills – Advanced Digital Design course ON modern buildings developing SKILLS for young engineers.

W Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Szkole Letniej „Budownictwo energooszczędne, przyjazne użytkownikom i środowisku” (program SPINAKER) realizowanej przez Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku, przy wsparciu pracowników Wydziału Elektrycznego i Wydziału Informatyki PB weźmie udział 21 studentów z 5 krajów (Hiszpania, Włochy, Portugalia, Turcja, Indie). Przez dwa tygodnie studenci będą brali udział w zajęciach stacjonarnych na Politechnice Białostockiej oraz zajęciach prowadzonych w formie zdalnej. W proces dydaktyczny włączeni będą uznawani
specjaliści z zagranicznych uczelni. W trakcie Szkoły letniej studenci odbędą również wizyty studyjne w przedsiębiorstwach branżowych, gdzie będą mogli zdobyć wiedzę praktyczną.
Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej oraz środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

W dniu 04.07.2022 r. do studentów z programu SPINAKER dołączą studenci Szkoły Letniej organizowanej w ramach projektu Add on skills –
Advanced Digital Design course ON modern buildings developing SKILLS for young engineers z Programu Erasmus + Partnerstwa Strategiczne. Na Uczelnię przyjedzie 16 studentów, po 4 z każdego kraju partnerskiego (Litwy, Łotwy, Włoch i Hiszpanii). W kursie będą również uczestniczyli czterej studenci naszej Uczelni. Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku PB. Przez 10 dni studenci będą uczestniczyli w 40 godzinach zajęć, zawierających laboratoria, zajęcia praktyczne i pracę indywidualną oraz pracę w zespołach projektowych. Oprócz tego zrealizują również 40 godzin zajęć online – minimum cztery e-moduły dotyczące energii, IoT, BIM, efektywności energetycznej budynków itp., minimum cztery e-labs z otwartym dostępem online. Wezmą też udział w dwóch wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach oraz wyprawach kulturowych po Białymstoku i regionie. W czasie wolnym studenci będą mieli okazję poznać kuchnię regionalną, polskie zwyczaje, tradycje oraz wziąć udział w różnych działaniach rekreacyjno-integracyjnych.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskie w ramach Akcji 2: Partnerstwa strategiczne Programu Erasmus+
Koordynatorem obu Szkół Letnich jest Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej dr hab inż Dorota Anna Krawczyk, prof. PB.
Poprzez nawiązaną współpracę ze studentami i uczelniami z zagranicy oba projekty przyczynią się do umiędzynarodowienia Politechniki Białostockiej, realizując tym samym cele strategiczne dotyczące Współpracy Międzynarodowej.