30. urodziny Baltic University Programme

25-01-2021
Kobieta w czerwonym płaszczu, brązowym kapeluszu stoi w pogodny dzień na nadmorskim deptaku. Podpiera się parasolem. W tle po lewej morze, po prawej zabudowania przy deptaku.Photo: Artyom Kabajev on Unsplash

W tym roku Baltic University Programme obchodzi swoje 30. urodziny.
Z tej okazji zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Obchody rozpocznie cykl seminariów SPACE BRIDGE 2.0 „30 lat z Morzem Bałtyckim: co się stało i dokąd zmierzamy?”

Pierwsza sesja odbędzie się 28 stycznia, 14:00-17:00 (CET).
Rejestracja trwa do 26 stycznia.
Formularz rejestracyjny oraz szczegółowy program dostępne są na stronie BUP

Praca dla studentów w projekcie digitalizacji

BUP szuka chętnych studentów i doktorantów z uczelni partnerskich BUP do pracy przy digitalizacji wykładów i opracowaniu interaktywnych kursów online. Zatrudnieni studenci będą współpracować z lokalnymi badaczami BUP, nagrywając, edytując i digitalizując wykłady na potrzeby nowych modułów kursów BUP i otwartych kursów online.
Wymiar pracy: ok. 60h płatnej pracy w semestrze wiosennym z możliwością przedłużenia.
Rekrutacja trwa do 31 stycznia 2021 r.
Więcej informacji na stronie BUP

Zaproszenie do Programu Ambasadora BUP

BUP zaprasza studentów i doktorantów, którzy są zainteresowani dołączeniem do grona Ambasadorów Studentów w 2021 roku.
Celem programu jest uzupełnienie komunikacji i współpracy z koordynatorami BUP na każdej z 89 uczelni partnerskich oraz angażowanie studentów we wspólne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w naszym regionie.
Rekrutacja trwa do 10 lutego.
Więcej informacji na stronie BUP

Webinaria „Wdrażanie zrównoważonego rozwoju na uczelniach”

Jak wdrożyć zrównoważony rozwój na uniwersytetach w zakresie nauczania, badań i zazieleniania kampusów?
Główną grupą docelową serii webinariów są nauczyciele akademiccy, ale spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
Termin: 9 lutego, 14.00-15.00 (CET)
Rejestracja trwa do 8 lutego.
Więcej informacji i rejestracja na stronie webinariów

Zaproszenie do publikacji

Zaproszenie do publikacji prac w specjalnym wydaniu „Challenges and Possibilities for Sustainable Development in a Baltic Sea Region Context”
Wydłużony termin nadsyłania prac upływa 26 kwietnia 2021 r