Wizyta pracowików WM w TU Chemnitz

20-10-2020

W dniach 6-12 września b.r. odbył się wyjazd pracowników naukowych Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej do Technical University of Chemnitz.

Wyjazd jest elementem wspólnie prowadzonych prac naukowo-badawczych dotyczących biodegradowalnych materiałów kompozytowych z napełniaczami włóknistymi na bazie polilaktydu (PLA). Efektem prac będą m.in. dwie publikacje naukowe, które ukażą się w przyszłym roku.

Badania prowadzone są w ramach Zadania 2 projektu BUT InterAcademic Partnerships realizowanego na Politechnice Białostockiej, finansowanego ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.