Wizyta studyjna doktorantów z Indii w ramach programu PROM

16-11-2022

W ramach programu PROM Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) pięciu doktorantów z Indii, reprezentujących uczelnię The Maharaja Sayajirao University of Baroda:

• Shardul Vadalkar,
  • Darshilkumar Chodvadiya,
  • Hemangkumar Tanna,
  • Bhautik Dhori,
  • Sourav Kanti Jana

uczestniczyło w tygodniowej wizycie studyjnej na Wydziale Mechanicznym. W dniach 07.11-12.11.2022 r. doktoranci realizowali staż naukowy w Instytucie Inżynierii Mechanicznej, gdzie zapoznali się z najnowocześniejszą aparaturą badawczą wykorzystywaną na Wydziale Mechanicznym PB (mikroskopia elektronowa, maszyny wytrzymałościowe, drukarki 3D).

Stażyści mieli także okazję odwiedzić laboratoria na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku PB oraz na Wydziale Elektrycznym PB. Doktoranci z Indii uczestniczyli również w zajęciach prowadzonych dla słuchaczy Szkoły Doktorskiej Politechniki Białostockiej. W ramach seminarium naukowego przedstawili w formie prezentacji tematykę swoich rozpraw doktorskich.

Staż umożliwił nawiązanie kontaktów z doktorantami Szkoły Doktorskiej Politechniki Białostockiej i pogłębił więzy współpracy Uczelni z The Maharaja Sayajirao University of Baroda.