Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności

IX International Training Week na Politechnice Białostockiej

10-11-2022

Biuro Współpracy Międzynarodowej Politechniki Białostockiej zaprasza do udziału w IX International Training Week na PB. Już 12-16 grudnia 2022 r. będziemy gościć na Politechnice Białostockiej około 50 przedstawicieli uczelni zagranicznych z prawie 30 krajów.

Spotkanie dla uczelni partnerskich organizowane jest przez Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej PB, już po raz dziewiąty, w ramach Programu Erasmus+. Wśród uczestników International Training Week będą m.in. przedstawiciele władz uczelni, nauczyciele akademiccy i pracownicy biur współpracy międzynarodowej z całego świata, m.in.: Albanii, Algierii, Austrii, Azerbejdżanu, Boliwii, Bośni i Hercegowiny, Brazylii, Chin, Ekwadoru, Estonii, Gwatemali, Hiszpanii, Kirgistanu, Kosowa, Kostaryki, Litwy, Łotwy, Malezji, Mauritiusa, Mołdawii, Nepalu, Niemiec, Portugalii, Tunezji, Turcji, Ukrainy, Urugwaju, Uzbekistanu, Wietnamu, czy Włoch.

Goście będą mieli okazję poznać Politechnikę Białostocką, uczestniczyć w spotkaniach na wydziałach, a także przeprowadzić wykłady dla studentów i pracowników PB.

12 grudnia, w poniedziałek, wszystkich zainteresowanych nawiązaniem współpracy z uczelniami partnerskimi zapraszamy do udziału w organizowanych w tym dniu wydarzeniach:

• 10:30 – 11:30 – „Cultural stands” – prezentacja uczelni partnerskich z prawie 20 krajów na indywidualnych stoiskach w holu przy auli 12B (budynek Wydziału Informatyki). Przy swoich stoiskach goście zagraniczni podzielą się informacjami na temat rodzimych uczelni. Będzie to okazja do nawiązania kontaktów oraz spróbowania smakołyków z różnych zakątków świata;
  • 11:45 – 14:00 – Welcome Speech, przedstawienie uczestników International Training Week – spotkanie w auli 12B (budynek Wydziału Informatyki).

15 grudnia natomiast, w godz. 9:30 – 11:45, zapraszamy na prezentacje dotyczące programu Erasmus+ oraz projektów realizowanych na PB (aula 12B, budynek Wydziału Informatyki):

• Prezentacja oferty programu Erasmus+ w nowej perspektywie finansowej – Paweł Poszytek, Dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności;
  • Prezentacja projektów PB – Dorota Mozyrska, Jarosław Makal, Aniela Staszewska.

Szczegółowy program wydarzenia BUT International Week Programme XII_2022 (PDF, wersja dostępna cyfrowo, 957 KB)

Udział w wydarzeniu będzie szansą do spotkania z przedstawicielami uczelni z różnych zakątków świata.