Aktualności BUP

10-05-2022

Baltic University Programme przedstawia Studencki Instagram BUP

Witamy Was na koncie Instagram prowadzonym przez studentów BUP, dla studentów BUP!

Z Instagrama BUP dowiecie się więcej o:

• programach i kursach związanych ze zrównoważonym rozwojem prowadzonych na uniwersytetach BUP;
  • faktach związanych ze zrównoważonym rozwojem popartych badaniami, które mogą być przydatne w Waszym codziennym życiu;
  • wydarzeniach dla studentów, np. konferencjach studenckich, szkoleniach dotyczących pracy magisterskiej (MTT) i szkoleniach doktoranckich.

Treści tworzą studenci uczelni BUP.

Jeśli chcesz być częścią naszego zespołu i współtworzyć konto Instagram BUP, napisz do nas info [at] balticuniv.uu.se

Master Thesis Training – MTT. Relacja z wydarzenia

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o naszym szkoleniu dotyczącym pracy magisterskiej (Master Thesis Training – MTT) zapraszamy do zapoznania się z przygotowaliśmy raport z wydarzenia.

Przeczytajcie więcej o samym wydarzeniu, zobaczcie oceny uczestników oraz zdjęcia.

Planujemy przygotowywanie podobnych raportów z naszych kolejnych wydarzeń.

Kliknij tutaj, aby przeczytać sprawozdanie ze szkolenia dot. pracy magisterskiej.

Uniwersytet Södertörn zaprasza do składania podań na staże podoktorskie

Centrum Studiów Bałtyckich i Wschodnioeuropejskich (CBEES), Uniwersytet Södertörn w Sztokholmie, Szwecja, ogłasza możliwość składania podań na staże podoktorskie:

• trzy stanowiska – Postdoctoral scholar w CBEES. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej szczegółów i złożyć wniosek.
  • jedno stanowisko – Postdoctoral scholar w CBEES, specjalizujący się w zagadnieniach związanych z wodą/morzem. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji i złożyć wniosek.
  • jedno stanowisko – Postdoctoral scholar w CBEES, specjalizujący się w ekonomii. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji i złożyć wniosek.

Termin składania wniosków to 20 maja 2022 r.

Uniwersytet Åbo Akademi zaprasza na sympozjum „Zmiany środowiskowe i wiedza o morzu”

Celem sympozjum jest zgromadzenie naukowców z różnych dziedzin w celu przedyskutowania zmieniającego się środowiska morskiego i wodnego w aspekcie teoretycznym, metodologicznym i empirycznym.

Sympozjum ułatwi dialog interdyscyplinarny i przyczyni się do wszechstronnego zrozumienia zmieniającego się środowiska związanego z morzem.

Zaproszeni prelegenci to:

• Kirsten Hastrup (emerytowany profesor na Wydziale Antropologii Uniwersytetu Kopenhaskiego),
  • Jan Marcin Wesławski (profesor w Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk),
  • Monica Hammer (profesor nadzwyczajny w dziedzinie zarządzania zasobami naturalnymi w Szkole Nauk Przyrodniczych, Technologii i Studiów Środowiskowych Uniwersytetu Södertörn).

Więcej informacji o sympozjum na stronie organizatora.

Termin składania abstraktów to 15 maja 2022 r.

Politechnika Bydgoska zaprasza do składania prac do Specjalnego wydania magazynu „Research Progress in Poultry Production, Intestinal Health, and Product Quality”.

Wydanie specjalne zawiera publikacje aktualnych osiągnięć i prac naukowych związanych m.in. z rozwiązaniami technologicznymi w produkcji drobiarskiej, w tym dotyczących dodatków paszowych i ściółkowych, które korzystnie wpływają na produkcję przy zachowaniu zdrowia ptaków i dają w efekcie produkty dobrej jakości, poprzez zastosowanie prostych, naturalnych rozwiązań, które ograniczą wpływ na środowisko, z wyjaśnieniem mechanizmów.

Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2022 r.

Więcej informacji na stronie wydawcy.

Sprawdź poprzedni newsletter BUP