Aktualności BUP
25-03-2022
Konferencja studencka BUP 2022
Sekretariat koordynujący BUP Uniwersytetu w Uppsali oraz Słowacki Uniwersytet Rolniczy zapraszają na coroczną konferencję studencką BUP 2022. W tym roku głównym tematem konferencji będzie Resilient food systems from a Baltic Sea Region perspective.
Studenci, którzy się zakwalifikują spędzą dwa pełne dni na Gotlandii – wyspie położonej na środku Morza Bałtyckiego. W tym czasie wezmą udział w wykładach, warsztatach i dyskusjach z ekspertami ze środowisk akademickich, społeczeństwa obywatelskiego i lokalnych producentów żywności. Będą również mieli okazję odwiedzić gospodarstwo ekologiczne Lilla Bjers oraz wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem po średniowiecznym hanzeatyckim mieście Visby, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Konferencja jest bezpłatna, a zgłoszenia są otwarte dla studentów studiujących na poziomie licencjackim i magisterskim na uczelniach uczestniczących w BUP.
Więcej informacji na stronie balticuniv.uu.se/education
Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 10 kwietnia 2022 r.
Warsztaty BUP dla doktorantów
BUP zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach „Społeczeństwa, kultury, teorie krytyczne”. Mają one na celu wzmocnienie współpracy i znalezienie nowych sposobów interakcji między doktorantami z uniwersytetów uczestniczących w Bałtyckim Programie Uniwersyteckim, w celu wspierania kluczowej roli uniwersytetów w demokratycznym, pokojowym i zrównoważonym rozwoju.
Opierając się na metodzie peer-to-peer learning, warsztaty oferują doktorantom możliwość zaprezentowania i otrzymania informacji zwrotnej na temat własnych badań, a także skomentowania badań innych doktorantów. Ponadto stanowią platformę do nawiązania ewentualnej współpracy, tworzenia sieci współpracy i wspólnych publikacji.
Warsztaty odbywają się w dniach 16-17 maja, a ich gospodarzem jest Centre for Baltic and East European Studies (CBEES), Uniwersytet Södertörn, Sztokholm, Szwecja.
Więcej na stronie balticuniv.uu.se
Ostatni dzień składania wniosków to 8 kwietnia 2022 r.
Zaproszenie na Dzień Nauczycieli BUP
Popołudnie pełne nowych inspiracji, możliwość wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk oraz doskonała okazja do nawiązania kontaktu ze starymi przyjaciółmi, czy nawiązania nowych kontaktów wśród zróżnicowanej społeczności nauczycieli szkolnictwa wyższego w ramach BUP. To właśnie czeka na uczestników Dnia Nauczyciela BUP.
Wydarzenie odbędzie się online, 27 kwietnia 2022r., a jego gospodarzem jest sekretariat koordynujący BUP w Finlandii.
Prosimy o rejestrację najpóźniej do 25 kwietnia.
Więcej informacji na stronie organizatora www.bup.fi
Bałtycki Program Uniwersytecki zaprasza do składania nominacji do Nagrody Doktoranckiej BUP 2022
Nagroda jest wyróżnieniem przyznawanym autorowi pracy doktorskiej, uznanej za najbardziej wartościową, obronionej na którejkolwiek z uczelni uczestniczących w BUP w roku 2021 (praca musi zostać nominowana przez promotora/ów pracy).
Nagroda przyznawana jest w dwóch obszarach badawczych (po jednej nagrodzie w każdym obszarze):
- Nauki przyrodnicze, technologia i inżynieria;
- Nauki społeczne i humanistyczne.
Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz wsparcie finansowe w wysokości do 1000 EUR na udział w konferencji naukowej lub publikację w recenzowanym czasopiśmie naukowym.
Więcej na stronie www.balticuniv.uu.se/education/phd-training/bup-phd-award/
World PhD Students Climate Change Network
Uniwersytet Nauk Stosowanych w Hamburgu informuje o nowej inicjatywie – światowej sieci doktorantów zajmujących się zmianami klimatycznymi (World PhD Students Climate Change Network).
Inicjatywa organizowana jest przez Międzynarodowy Program Informacji i Badań nad Zmianami Klimatu (International Climate Change Information and Research Programme – ICCIRP), a jej głównymi celami są:
- zapewnienie doktorantom możliwości zaprezentowania swoich prac podczas wydarzeń takich jak Światowy Szczyt Doktorantów, który odbywa się dwa razy w roku;
- wsparcie w przygotowywaniu prac do znanych czasopism naukowych, w ramach wykwalifikowanego zespołu;
- organizowanie seminariów i warsztatów na temat badań nad zmianami klimatu oraz rozpowszechnianie odpowiednich podejść i narzędzi metodologicznych;
- zapewnienie przestrzeni sprzyjającej wymianie informacji, pomysłów i doświadczeń zdobytych podczas realizacji doktoranckich projektów badawczych.
Udział w World PhD Students Climate Change Network jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich doktorantów na świecie, którzy pracują nad zagadnieniami związanymi ze zmianami klimatu, zarówno na wczesnym, jak i zaawansowanym etapie pracy.
Więcej informacji: www.haw-hamburg.de
Sprawdź poprzedni newsletter BUP