Wizyty pracowników uczelni z Uzbekistanu i Ukrainy na Politechnice Białostockiej

09-10-2021
W ramach projektu Erasmus+ KA107 w dniach od 4 do 8 października 2021 r., Politechnikę Białostocką odwiedzili pracownicy Tashkent State Technical University z Uzbekistanu oraz Politechniki Lwowskiej z Ukrainy.

Nasi goście spotkali się z JM Rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Martą Kosior-Kazberuk, prof. PB, wzięli udział w uroczystości inauguracji nowego roku akademickiego 2021/2022 oraz gościli na wydziałach PB.

Na Wydziale Mechanicznym PB, prof. Mykhailo Lobur, który kieruje Katedrą Systemów Komputerowego Wspomagania Projektowania na Politechnice Lwowskiej, przeprowadził wykład dla studentów Wydziału na kierunku mechatronika, na temat: Aktualne problemy w projektowaniu czujników i elementów wykonawczych mikroelektromechanicznych. W trakcie swojej wizyty zapoznał się z bazą laboratoryjną Wydziału Mechanicznego PB oraz spotkał się z Dziekanem WM dr hab. inż. Romanem Kaczyńskim, prof. PB i omówił możliwości współpracy naukowej oraz dydaktycznej pomiędzy Wydziałem Mechanicznym PB i Politechniką Lwowską.

Wydział Elektryczny PB gościł natomiast dwóch pracowników Wydziału Energetyki Tashkent State Technical University z Uzbekistanu prof. Dmitrego Bystrova, wykładowcę i koordynatora programu Erasmus+ oraz Vinerę Shchuklinę, kierownika laboratoriów.