Aktualności BUP

01-07-2021

Szkolenie dla doktorantów

Interdyscyplinarne – Wielokulturowe – Międzynarodowe
Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 24-28 listopada 2021 na Politechnice Łódzkiej. Celem szkolenia jest umożliwienie każdemu doktorantowi spotkania i przedyskutowania problemów naukowych z naciskiem na zrównoważony rozwoju w kontekście interdyscyplinarnym, międzynarodowym, wielokulturowym i regionalnym. Program szkolenia obejmuje wykłady, warsztaty, prezentacje prac doktorantów, indywidualne konsultacje prac doktorskich z międzynarodowymi ekspertami.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 września 2021.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępna na stronie BUP.

Zaproszenie do nadsyłania abstraktów na Sympozjum BUP 2021, online

Celem Sympozjum 2021 jest stworzenie platformy, na której regionalne środowiska edukacyjne i badawcze będą mogły się spotkać i upowszechniać wyniki badań. Zapraszamy naukowców z różnych dyscyplin, zainteresowanych regionem Morza Bałtyckiego do dyskusji na temat zrównoważonego rozwoju w regionie Morza Bałtyckiego. Szczególnie mile widziane są prezentacje badań o podejściu inter-/multidyscyplinarnym.

W ramach sympozjum odbędzie się dziewięć sesji tematycznych, obejmujących tematy BUP:
Zmiana Klimatu, Energia Odnawialna, Zrównoważone Społeczeństwa, Zrównoważone Zasoby Wodne, Rozwój Miast i Wsi, Bio – Cyrkularna Gospodarka, Edukacja dla Zrównoważonego Rozwoju (ESD), Zrównoważona Turystyka i Zrównoważone Systemy Żywnościowe.

Prezentacja na Sympozjum BUP 2021 może być dokonana ustnie lub w sesji plakatowej. Obie te formy będą prezentowane online.

Termin przesyłania abstraktów wydłużono do 8 sierpnia 2021 r.

Sprawdź poprzedni newsletter BUP