Konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2021”

22-04-2021
plakat promujący konferencję , po lewej zdjęcie dwóch uśmiechających się studentek, w tle zdjęcie uczelni

Zapraszamy na konferencję „Studenci zagraniczni w Polsce 2021”, która odbędzie się 26-27 kwietnia w formie online. Głównym tematem będzie internacjonalizacja, jej rozwój w trakcie i po pandemii.

Po roku funkcjonowania w formule zdalnej, widać już wyłaniające się kontury post-covidowej internacjonalizacji: pogłębione partnerstwa naukowe, ale ze staranniej dobraną grupą partnerów; mniej podróżowania i bardziej regionalny ich zasięg, ale zarazem globalna dostępność wykładów.
Digitalizacja i e-learning zostały oczywistym must-have dla uczelni. Ale pojawiło się pytanie, jak zapewnić jakość kształcenia na odległość? Na ile doświadczenia mobilności wirtualnej będą do przeniesienia na okres po pandemii? Czy umiemy pogodzić globalny zasięg procesu dydaktycznego z nieuchronnymi, przez kilka lat przynajmniej, ograniczeniami geograficznymi w fizycznym przemieszczaniu się studentów? Jak prowadzić nasze polskie sprawy w tej sytuacji?

O tym wszystkim będą dyskutować uczestnicy XV konferencji z cyklu „Studenci zagraniczni w Polsce”.

Konferencja organizowana jest wspólnie – w ramach programu „Study in Poland” – przez KRASP, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Obecni będą członkowie kierownictwa MNiSW, rektorzy, dyrektorzy centralnych instytucji szkolnictwa wyższego, wybitni przedstawiciele świata akademickiego i eksperci internacjonalizacji.

Zapraszamy!

Formularz rejestracyjny