Aktualności BUP

24-02-2021

Webinaria „Digital at Home”

BUP zaprasza do udziału w dwóch webinarach w ramach projektu „Digital at Home”. Spotkania dotyczyć będą edukacji cyfrowej. Pierwszy webinar pt.”Rethinking of Internationalization – Internationalization at Home (IAH) and Internationalization of Teaching and Learning (IL&T)” odbędzie się 12 marca 2021 r.
Prowadzący: Larysa Chovnyuk (National University of Kyiv-Mohyla Academy, Ukraina), Oksana Krayevska (Ivan Franko National University of Lviv, Ukraina) and Philipp Baur (Uppsala University, Szwecja)

Termin: 12 marca, godz. 10.00-11.30 (CET / GMT + 1).
Rejestracja trwa do 11 marca.
Formularz rejestracyjny oraz szczegółowy program dostępne są na stronie BUP

BUP PhD Award 2021

Nagroda dla doktorantów wspiera wysokiej jakości badania promujące zrównoważony rozwój w kontekście regionu Morza Bałtyckiego.Aby zakwalifikować się do nominacji, praca dyplomowa powinna koncentrować się na badaniach w ramach jednej z dwóch szerokich dziedzin nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii lub nauk społecznych i humanistycznych.
Warunki udziału w konkursie BUP PhD Award:
• obrona pracy w 2020 roku na uczelni będącej członkiem BUP
• kandydat musi być nominowany przez opiekuna.

Termin nadsyłania nominacji upływa 30 kwietnia 2021r.
Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie BUP.

Czwarte spotkanie „Wdrażanie zrównoważonego rozwoju na uczelniach”

Jak wdrożyć zrównoważony rozwój na uniwersytetach w zakresie nauczania, badań i zazieleniania kampusów?
Główną grupą docelową serii webinariów są nauczyciele akademiccy, ale spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
Czwarte spotkanie odbędzie się 9 lutego, 14.00-15.00 (CET)
Rejestracja trwa do 8 lutego.
Formularz rejestracyjny
Nagrania ze wszystkich poprzednich spotkań dostępne są na kanale YouTube BUP.

Seminarium dla młodych naukowców

Trzydniowe seminarium networkingowe i dydaktyczne dla młodych naukowców. Uczestnicy zwiększą swoje umiejętności dydaktyczne, wymienią się doświadczeniem, wiedzą i najlepszymi praktykami.
Seminarium skierowane jest do młodych naukowców/doktorantów z uczelni wyższych w regionie Morza Bałtyckiego, którzy zajmują się tematyką zrównoważonej energii i chcieliby podszkolić swoje umiejętności dydaktyczne.
Seminarium odbędzie się na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Hamburgu w dniach od 20 do 24 września 2021 r.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie BUP.

Sprawdź poprzedni newsletter BUP