Rekrutacja Erasmus+ na studia w sem. letnim 2020/2021

15-10-2020

Ruszyła rekrutacja na studia zagraniczne w ramach Programu Erasmus+! Studenci mogą aplikować na studia w semestrze letnim 2020/2021 w jednej z ponad 300 uczelni partnerskich Politechniki i uzyskać atrakcyjne stypendium na czas pobytu za granicą.Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć na naszej stronie.

Główne wymagania stawiane wobec uczestników to średnia ocen z dwóch poprzednich semestrów 3,2 oraz znajomość j. angielskiego na poziomie min. B1.

Harmonogram obecnej rekrutacji przedstawia się następująco:

• do 28.10.2020 – zapisy na egzamin z j. angielskiego lub dostarczanie zwolnień z egzaminu do Biura ds. Współpracy Międzynarodowej (preferowana forma kontaktu: mail na adres m.orpik@pb.edu.pl);
  • 29.10.2020 – egzamin z j. angielskiego organizowany przez BWM;
  • 30.10.2020 – wyniki egzaminu i zakończenie kwalifikacji językowych;
  • 31.10. – 12.11.2020 – składanie Ankiet Kandydata do Koordynatorów Wydziałowych (UWAGA Koordynator wydziałowy może wyznaczyć wcześniejszy deadline na przyjmowanie ankiet; 12.11. to termin ostateczny wg harmonogramu BWM);
  • do 14.11.2020 – ogłoszenie wyników rekrutacji.

Zainteresowanych studentów zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku, gdzie publikowane będą materiały na temat Programu Erasmus+, uczelni partnerskich oraz organizowanych spotkań online towarzyszących rekrutacji.

Osobą odpowiedzialną za wyjazdy studentów w ramach Programu Erasmus+ jest Marta Orpik – wszystkie osoby zainteresowane tematem mobilności (czy to w celu realizacji praktyk, czy w ramach studiów zagranicznych) zachęcamy do kontaktu