Wydłużony termin naboru wniosków do Akcji COST

06-10-2020

COST (Europejski Program Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych) jest najdłużej trwającym europejskim programem wspierającym multilateralną współpracę pomiędzy badaczami, inżynierami naukowcami oraz przedstawicielami małych i średnich przedsiębiorstw z Europy.

COST składa się z tzw. Akcji COST (COST Actions). O Akcjach mówi się obrazowo, że są to swojego rodzaju ‘parasole’, pod osłoną których wykonywanych jest wiele pojedynczych projektów, przez badaczy z różnych krajów, którym przyświeca ten sam cel.

Termin składania wniosków na Akcje COST wydłużono do 13.11.2020 r., do godz. 12:00.

Możliwe działania w ramach akcji COST:

• Spotkania, warsztaty i konferencje;
  • Granty na udział w konferencjach dla doktorantów i młodych naukowców;
  • Short-Term Scientific Missions (STSM);
  • Szkolenia (training schools);
  • Działania upowszechniające i publikacje.

W działania COST można zaangażować się na 3 różne sposoby:

• Można wziąć udział w konkursie na nową Akcję COST jako pomysłodawca akcji;
  • Dołączyć do już istniejącej Akcji COST lub dołączyć do pisania propozycji Akcji COST (jako tzw. secondary proposer);
  • Zostać zewnętrznym ekspertem COST.

Uczestnictwo jest otwarte dla naukowców z:

• uczelni,
  • instytutów naukowych,
  • zarówno dużych jak i małych publicznych oraz prywatnych organizacji ze wszystkich 36 krajów członkowskich COST (Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Malta, Czarnogóra, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja Wielka Brytania, FYROM oraz jedno państwo współpracujące: Izrael).

Naukowcy mogą być specjalistami ze wszystkich dziedzin nauki i nie ma znaczenia na jakim etapie rozwoju swojej kariery się znajdują.

COST_ULOTKA_pdf (PDF, wersja dostępna cyfrowo, 1 MB)

Szczegółowe informacje na temat akcji COST można znaleźć na stronie Programu COST oraz stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.