Aktualności z Baltic University Programme

10-09-2020

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach Baltic University Programme – międzynarodowej sieci zrzeszającej ponad 220 uczelni wyższych z basenu Morza Bałtyckiego. Politechnika Białostocka przyłączyła się do programu w 2018 roku. Pracownicy i studenci naszej uczelni mogą uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach organizowanych przez uczelnie członkowskie.

źródło: balticuniv.uu.se

Warsztaty dla doktorantów

To okazja do spotkania i omówienia problemów naukowych ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju w kontekście interdyscyplinarnym, międzynarodowym, wielokulturowym i regionalnym. To możliwość zapoznania się z pracą badawczą na innych uczelniach.
Rejestracja do 15 września 2020.
Termin: 22-26 listopada 2020
Miejsce: Rogów (Polska) i online
Uczestnicy: doktoranci, którzy ukończyli co najmniej 1 rok badań
Koszt: bezpłatnie dla doktorantów z uczelni BUP

Więcej informacji o warsztatach na stronie BUP

Forum regionu Morza Bałtyckiego – online

BUP zaprasza studentów do wzięcia udziału w delegacji studentów na dorocznym forum UE dla regionu Morza Bałtyckiego. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wykładach, warsztatach i panelach dyskusyjnych.
Rejestracja do 11 października 2020.
Termin: 19-21 października 2020
Miejsce: online
Uczestnicy: studenci uczelni BUP
Koszt: bezpłatnie dla studentów BUP

Więcej informacji o forum na stronie BUP

Seminarium: Rejon Morza Bałtyckiego – Współpraca bez limitów?

BUP i Białoruski Uniwersytet Państwowy zapraszają na seminarium, które odbędzie się w ramach XIX Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Białoruś we współczesnym świecie”. Zaakceptowani uczestnicy mogą przesyłać pełne wersje artykułów do recenzji. Najlepsze z nich będą opublikowane w czasopiśmie Studia Periegetica.
Rejestracja do 20 września 2020
Termin: 29 października 2020
Miejsce: Mińsk (Białoruś) i online
Uczestnicy: naukowcy, nauczyciele i doktoranci z BUP

Więcej informacji o seminarium na stronie BUP

Podręcznik najlepszych praktyk zrównoważonego rozwoju – zaproszenie do wysyłania artykułów

Publikacja zawierać będzie opisy najlepszych praktyk – najnowocześniejszych metod, inicjatyw i projektów z uniwersytetów na całym świecie. Książka zostanie opublikowana w ramach „World Sustainability Series” wydawnictwa Springer – jednego z 5 największych światowych wydawców naukowych.
Termin nadsyłania abstraktów 20 października 2020.

Więcej informacji o podręczniku na stronie BUP