Rekrutacja Erasmus+ semestr zimowy 2020/2021

19-03-2020

Informujemy, że rekrutacja na studia za granicą w semestrze zimowym 2020/2021 w ramach programu Erasmus+ odbędzie się zdalnie. Oznacza to, że obieg dokumentów będzie się odbywał za pośrednictwem poczty elektronicznej.

1)      Z uwagi na zawieszenie zajęć dydaktycznych, w bieżącej rekrutacji rezygnujemy z konieczności potwierdzenia poziomu znajomości języka angielskiego. Oznacza to, że nie organizujemy regularnego egzaminu z języka obcego. Dla osób, które chcą mimo wszystko sprawdzić swoje kompetencje językowe, umożliwiamy podejście do indywidualnego egzaminu przeprowadzonego w formie rozmowy online z pracownikiem BWM.

Aby się zapisać na egzamin i ustalić indywidualny dzień/godzinę jego przeprowadzenia prosimy o maila na m.orpik@pb.edu.pl do 24.03.2020.

2)      Harmonogram rekrutacji

• 24.03.2020 – termin zapisów na nieobowiązkowy egzamin językowy przeprowadzony w formie rozmowy online
  • 15.04.2020 – termin przesyłania Ankiet kandydata do Koordynatorów wydziałowych (przesyłamy skan uzupełnionej i podpisanej Ankiety wraz z podpisaną Klauzulą informacyjną; nie trzeba potwierdzać średniej ocen w dziekanacie – potwierdzą ją koordynatorzy)

UWAGA: jeżeli ktoś posiada potwierdzenie znajomości języka, wysyła skan dokumentu razem z Ankietą do koordynatora – nie jest to wymagane, ale będzie dodatkowym punktem w rekrutacji.

• 31.05. termin złożenia dokumentów (nasz druk LA i pozostałe dokumenty wymagane przez uczelnię przyjmującą) w BWM przez studentów (skany dokumentów powinny być przesłane mailowo na m.orpik@pb.edu.pl [WA, WI, WE, WBiNoŚ, WM] lub k.kilarji@pb.edu.pl [WIZ])

Wzięcie udziału w rekrutacji nie oznacza konieczności wyjazdu do uczelni zagranicznej. Rezygnacja z udziału w programie Erasmus+ nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, a ostateczną decyzję o wyjeździe podejmie każdy zainteresowany (Student/Uczelnia) uwzględniając istniejące po wakacjach okoliczności i uwarunkowania.

Wzory dokumentów.  Wszystkie dokumenty powinny być uzupełnione komputerowo i podpisane własnoręcznie.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu mailowego: m.orpik@pb.edu.pl lub k.kilarji@pb.edu.pl.

Erasmus+ Wszystko w Twoich rękach!