Rekrutacja na warsztaty o różnicach kulturowych dla pracowników PB

23-05-2019

Dnia 23.05.2019r. o godzinie 10:00 rusza rekrutacja na warsztaty o różnicach kulturowych dla pracowników PB, które odbędą się dn. 31.05.2019 na Wydziale Mechanicznym PB w sali 232 w godzinach 9:00 oraz 12:00. W procesie rekrutacji zostaną utworzone dwie 30-osobowe grupy. Rekrutacja potrwa od godz. 10:00 23.05.2019 do godz. 10:00 28.05.2019. Aby zgłosić chęć udziału w warsztatach, należy złożyć formularz zgłoszeniowy (wydrukowany w kolorze) w Biurze ds. Współpracy Międzynarodowej przed zakończeniem rekrutacji.  Formularz jest dostępny pod linkiem: https://pb.edu.pl/iros/wp-content/uploads/sites/24/2019/03/za%C5%82.-1-Formularz_rekrutacyjny_WTP-dok..docx

O wynikach rekrutacji wszyscy aplikujący zostaną poinformowani drogą mailową.

Poniżej kilka słów o warsztatach:

Będą one miały formę wykładów o internacjonalizacji połączonych z warsztatami na temat różnic kulturowych. Program warsztatów przewiduje również pracę w grupach, co będzie sprzyjało uatrakcyjnieniu zajęć. Pracownikom przekazane zostaną zagadnienia związane z potrzebą umiędzynarodowienia Uczelni, różnorodnością kulturową, rozwojem dialogu międzykulturowego oraz szeroko pojętą tolerancją. Internacjonalizacja, niezbędny trend we współczesnym rynku edukacyjnym pociąga za sobą duże zmiany, na które to pracownicy muszą być gotowi, rozumieć je i w pełni akceptować, aby jak najefektywniej realizować nowe stojące przed nimi zadania. Uczestnicy warsztatów poznają podstawowe zalety związane z tematyką umiędzynarodowienia: uatrakcyjnienie oferty Uczelni, sprzyjanie jej modernizacji, uatrakcyjnianiu i konkurencyjności oraz rozwojowi usług dydaktycznych i badawczo-rozwojowych, zwiększenie kompetencji pracowników w różnych zakresach. Celem zajęć ma być: poszerzenie wiedzy z zakresu różnorodności kulturowej, przezwyciężenie barier, uprzedzeń i stereotypów panujących wśród pracowników, nauka otwartej postawy poszanowania innej tradycji i kultury, zwrócenie uwagi na wrażliwość międzykulturową: empatia, otwartość, ciekawość i elastyczność w relacjach międzykulturowych. Pracownicy, poprzez poznanie uwarunkowań pewnych zachowań, będą bardziej świadomi i otwarci na dialog. Wpłynie to z pewnością na ich rozwój zawodowy i osobisty.