Projekty zrealizowane
NANO2ALL jest ambitnym projektem z kategorii działań koordynacji i wsparcia badań naukowych (ang. Coordination and Support Action), finansowanym przez unijny program Horizon 2020 Research and Innovation. Jego celem jest…
Lider konsorcjum: Akademia Morska w Szczecinie …
VIPSKILLS „Virtual and Intensive Course Developing Practical Skills of Future Engineers” realizowany w ramach Partnerstw Strategicznych w sektorze szkolnictwa wyższego w programie Erasmus+.
Projekt będzie realizowany przez Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej wspólnie z University of Cordoba (Hiszpania), Vilnius College of Technologies and Design (Litwa) oraz Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Białystok, przy wsparciu wielu firm i przedsiębiorstw z tych trzech krajów.
W ramach przedsięwzięcia zaplanowano uruchomienie szkół letnich dla studentów, które odbędą się w …
Główny cel projektu to podniesienie kwalifikacji przedsiębiorców, studentów i kadry akademickiej w dziedzinie foresightu zgodnie z koncepcją Futures Literacy.
Partnerzy konsorcjum opracują oraz pilotażowo wdrożą program …
Celem projektu jest wymiana najlepszych praktyk między partnerami oraz stworzenie narzędzi i programów rozwojowych skierowanych do menadżerów średniego szczebla ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania czasem, rozwojem kariery zawodowej i umiejętnościami komunikacyjnymi.
Podstawowym celem projektu jest stworzenie nowego typu edukatora na uczelniach – Akademickiego Trenera Biznesu (Academic Business Coach – ABC), który wspiera…
Celem nadrzędnym projektu jest zwiększenie konkurencyjności środowiska naukowego oraz gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem MŚP, na rynkach międzynarodowych. Dzięki realizacji prac rozwojowych planowana jest poprawa pozycji polskiego sektora ICT poprzez wsparcie i wzmocnienie rozwoju innowacyjnych rozwiązań.
Celem projektu jest kompleksowe opracowanie innowacyjnej technologii kompaktowych skruberów strumienicowych dedykowanych do zastosowania w dużych jednostkach morskich.
PIONIER-LAB – Krajowa Platforma Integracji Infrastruktur Badawczych z Ekosystemami Innowacji zakłada budowę nowych, unikalnych laboratoriów badawczych i wykorzystanie istniejącej krajowej sieci światłowodowej PIONIER.
Głównym celem projektu jest konstruowanie Rekonfigurowanego Systemu Zasilania Statków Powietrznych 270V d.c.-28V d.c.
Głównym celem projektu jest opracowanie innowacyjnego rozwiązania teleinformatycznego…
Głównym celem projektu jest opracowanie i przebadanie zespołu powiązanych ze sobą maszyn do zbioru zielonki z wielkopowierzchniowych areałów…
Głównym celem projektu jest opracowanie i dostarczenie produkcyjnych usług przechowywania, dostępu oraz zabezpieczania danych i zarządzania metadanymi, a także integracji rozwiązań dla przetwarzania dużych i złożonych wolumenów danych na bazie rozproszonej e-infrastruktury…
Jest to projekt konsorcjalny realizowany przez Politechnikę Białostocką – Wydział Informatyki (lider) oraz Firmę DGT Sp. z o.o. Projekt obejmuje prace rozwojowe oraz badania przemysłowe przeprowadzone w …
Realizowany na podstawie umowy o dofinansowanie nr POIR.04.01.02-00-0135/16 z dnia 13.02.2017 r. w ramach Działania 4.1 Badania naukowe i prace rozwojowe, Poddziałania 4.1.2 „Regionalne Agendy Badawcze” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.
Projekt realizowany w ramach Umowy Konsorcjum przez Politechnikę Białostocką – Wydział Mechaniczny (lider) oraz stocznię Marine Projects LTD Sp. z o.o. Projekt obejmuje prace rozwojowe oraz badania przemysłowe przeprowadzone w …
Projekt jest współfinansowany w ramach Działania 4.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Poddziałanie 4.1.4 „Badania aplikacyjne”.
Celem projektu jest przeprowadzenie badań przemysłowych oraz rozwojowych, których efekty zostaną zastosowane w …
Głównym celem projektu jest dogłębna analiza tradycyjnego malarstwa olejnego, przebadanie fizycznych, mierzalnych właściwości każdego składnika (farb, pędzli, podobrazi, rozpuszczalników) oraz sposobów ich użycia w procesie twórczym, a następnie opracowanie oprogramowania, które wiernie przeniesie malarską technikę laserunkową (MTL) do świata cyfrowego.
Głównym celem projektu jest biosynteza i charakterystyka właściwości nowych hierarchicznych nanostruktur ZnO, Ag oraz krzemionkowych z domieszkowaniem jonami metali przejściowych oraz nanocząstek przez hodowlę wybranych rodzajów okrzemek stanowiących punkt wyjścia, fizykochemiczna charakterystyka oraz aplikacja na gruncie zastosowań kosmetycznych oraz żywieniowych.
Głównym celem projektu jest stworzenie inteligentnego, zintegrowanego systemu zarządzania gospodarką wodnościekową na bazie innowacyjnego systemu GIS 3D oraz modelowania hydrodynamicznego systemów dystrybucji wody i odprowadzania ścieków.
Założeniem projektu „e-Puszcza” jest stworzenie platformy wspierającej rozwój otwartej i nowoczesnej nauki w oparciu o rozwój otwartego oprogramowania z repozytorium do zamieszczania danych przyrodniczych…
Przedmiotem projektu „MOBIBIP” jest udostępnienie odbiorcom nowej aplikacji mobilnej MobiBIP dostępu do informacji sektora publicznego w tym głównie publikowanych w systemach podmiotowych BIP oraz udostępnienie e-usługi zaawansowanej wyszukiwarki informacji sektora publicznego. Projekt obejmuje wytworzenie nowego oprogramowania oraz zbudowanie aplikacji mobilnej.
Celem projektu jest stworzenie na obszarze woj. podlaskiego korzystnych warunków dla powstawania i rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw, poprzez realizację profesjonalnego programu inkubacji startup’ów.
Celem głównym projektu jest restrukturyzacja uczelni w zakresie podniesienia efektywności jej funkcjonowania w obszarze zarządzania oraz dostosowania kształcenia do aktualnych potrzeb gospodarki.
Głównym celem projektu jest restrukturyzacja uczelni w zakresie podniesienia efektywności jej funkcjonowania w obszarze zarządzania oraz dostosowania kształcenia do aktualnych potrzeb gospodarki.
Głównym celem projektu jest wdrożenie kompleksowego Programu Rozwoju Politechniki Białostockiej, który umożliwi restrukturyzację uczelni w zakresie podniesienia efektywności jej funkcjonowania w obszarze zarządzania oraz dostosowania kształcenia do aktualnych potrzeb gospodarki.
Celem głównym projektu jest rozwój kompetencji kluczowych uczestników projektu. Cel zostanie osiągnięty poprzez przygotowanie 19 kursów e-learningowych, których realizacja przyczyni się do podniesienia poziomu edukacji polskiego społeczeństwa i rozwoju idei społeczeństwa informacyjnego.
Celem projektu jest wzrost dostępności Politechniki Białostockiej dla osób z niepełnosprawnościami w sześciu kluczowych obszarach, który zostanie osiągnięty przez wprowadzenie modyfikacji procedur kształcenia na poziomie wyższym, poprawę dostępności komunikacyjnej i architektonicznej, dostosowanie administrowanych stron internetowych i narzędzi informatycznych do potrzeb studentów z niepełnosprawnościami i podniesienie kompetencji kadry uczelni w zakresie dostępności.
Celem projektu jest podniesienie kompetencji przez min. 48 nauczycieli akademickich Politechniki Białostockiej w zakresie projektowania uniwersalnego.
Celem projektu jest doskonalenie jakości kształcenia z uwzględnieniem podejścia interdyscyplinarnego, indywidualizacji, doskonalenia metod dydaktycznych oraz usprawnienia organizacji dydaktyki.
Cel projektu: podniesienie kompetencji studentów w zakresie nabycia praktycznych umiejętności niezbędnych na rynku pracy związanych bezpośrednio z tokiem studiów na kierunku logistyka Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej…
Celem projektu jest propagowanie wśród studentów tematyki robotyki mobilnej oraz rozwój ich umiejętności w samodzielnym tworzeniu konstrukcji robotycznych przeznaczonych do konkretnych zastosowań ze szczególnym uwzględnieniem teleoperacji, oraz ich badaniu i testowaniu…
Cel projektu: Podniesienie dostępności międzynarodowych programów studiów II stopnia na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej …
Celem projektu 2WORK jest podniesienie konkurencyjności absolwentów Politechniki Białostockiej na rynku pracy poprzez …
Celem Projektu jest uczestnictwo studentów zespołu Cerber Motorsport w 4 prestiżowych międzynarodowych zawodach inżynierskich Formula Student organizowanych w sezonie 2019 oraz prezentacja autorskich rozwiązań konstrukcyjnych na międzynarodowych konferencjach naukowych.
Celem Projektu jest umożliwienie studentom pracującym nad autonomicznymi statkami powietrznymi udziału w międzynarodowych konferencjach naukowych, sympozjach i zawodach ściśle związanych z mechatroniką i robotyką.
Celem Projektu jest stworzenie spersonalizowanego bota – asystenta, mogącego imitować wybraną postać oraz prezentacja autorskich rozwiązań: udział w międzynarodowych targach wynalazczości, w międzynarodowym festiwalu wynalazków w USA.
W ramach projektu przewiduje się uruchomienie nowego interdyscyplinarnego kierunku …
Celem Projektu jest udział w najważniejszych zawodach autonomicznych robotów sumo – 31 edycji All Japan Robot-Sumo Tournament w Japonii, na których członkowie projektu (drużyna SumoMasters) ponownie spróbują jak w 2017 roku wygrać i zostać najlepszą drużyną świata.
Celem Projektu jest udział studentów w kolejnych edycjach prestiżowych zawodów konstrukcji studenckich, gdzie będą mogli zaprezentować autorskie rozwiązania z domeny zdalnie sterowanych oraz autonomicznych mobilnych platform robotycznych. W szczególności ważne są wyjazdy na zawody University Rover Challenge 2020 w Stanach Zjednoczonych oraz European Rover Challenge 2019 (będące częścią Rover Series-serii zawodów analogów łazików marsjańskich), do udziału w których drużyna przygotowuje się od ponad roku.
Celem głównym projektu jest udział studentów w kolejnych edycjach prestiżowych zawodów konstrukcji studenckich, gdzie będą mogli zaprezentować autorskie rozwiązania z domeny zdalnie sterowanych oraz autonomicznych mobilnych platform robotycznych.
Celem projektu jest uczestnictwo studentów zespołu Cerber Motorsport w 3 prestiżowych międzynarodowych zawodach inżynierskich Formula Student organizowanych w sezonie 2021 oraz prezentacja autorskich rozwiązań konstrukcyjnych na międzynarodowej konferencji naukowej.
Celem projektu jest udział członków Koła Naukowego Robotyków z sekcji SumoMasters w Międzynarodowym Forum Gospodarczym oraz trzech międzynarodowych zawodach robotycznych, które mają szanse odbyć się w 2021r. Wytypowane zawody są uznawane za największe zawody robotyczne na świecie: Robotex ( Tallin, Estonia), Robomotion (Rzeszów, Polska) oraz All Japan Robot-Sumo Tournament (Tokio,Japonia).
Celem projektu jest uczestnictwo studentów zespołu Cerber Motorsport w 5 prestiżowych międzynarodowych zawodach inżynierskich Formula Student organizowanych w sezonie 2022 oraz prezentacja autorskich rozwiązań konstrukcyjnych na międzynarodowej konferencji naukowej.
Celem projektu jest propagowanie wśród studentów tematyki robotyki mobilnej oraz rozwój ich umiejętności w samodzielnym tworzeniu konstrukcji robotycznych przeznaczonych do konkretnych zastosowań ze szczególnym uwzględnieniem teleoperacji, zdalnego przeprowadzania eksperymentów i oceny środowiska oraz wykonywania wybranych czynności w sposób autonomiczny.
Głównym celem projektu jest udział członków Koła Naukowego Robotyków z sekcji SumoMasters w 7 międzynarodowych zawodach robotycznych, które mają szansę odbyć się w 2022r i 2023r.
Celem głównym projektu pilotażowego jest budowa partnerstwa (systemu), w ramach którego dojdzie do zbudowania silniejszych i bliższych powiązań pomiędzy uczelniami a regionalnymi przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami otoczenia biznesu na potrzeby podniesienia konkurencyjności podlaskich przedsiębiorstw.
Project overall objective is to promote business creation, development and cooperation through improved business support services in Cooperation Programme area by knowledge and …
Celem projektu jest realizacja działań mających na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób z autyzmem poprzez szeroką kampanię informacyjną oraz wspólne szkolenia i warsztaty specjalistyczne.
Celem projektu jest rozwijanie strategii inteligentnych specjalizacji (ang. Smart Specialisation Strategies– 3S) w układzie międzyregionalnym, przede wszystkim poprzez zwiększenie umiędzynarodowienia biznesu, międzynarodowy przepływ innowacji oraz…
Celem projektu jest promowanie tworzenia biznesu, rozwoju, innowacyjności i kooperacji poprzez poprawę usług wparcia biznesu w Kownie, regionie Mariampolu po stronie Litwy, jak też w subregionach suwalskim i białostockim w Polsce.
Celem projektu jest podniesienie mobilności mieszkańców i turystów na obszarach peryferyjnych Państw basenu Morza Bałtyckiego.
Celem projektu jest jest poprawa efektywności zarządzania mokradłami w zlewni Niemna na obszarze Białorusi, Litwy, Rosji oraz Polski, a także opracowanie planów strategicznych i operacyjnych prowadzących do zmniejszenia ładunku związków biogenicznych napływających ze zlewni Niemna do Bałtyku.
Celem projektu jest zwiększenie zdolności podmiotów innowacyjnych w regionie Morza Bałtyckiego (i poza nim) do praktycznego i wspólnego stosowania podejścia strategii inteligentnych specjalizacji (S3).
Celem głównym projektu jest poprawa efektywności uprawy rośliny leczniczej Różenca górskiego (Rhodiola rosea L.) poprzez zastosowanie biotechnologicznej metody mikroklonalnego rozmnażania rzadkich gatunków roślin a także znacznie udoskonalonej technologii cięcia i suszenia surowca- kłączy z korzeniami.
Projekt „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja” jest realizowany w ramach Programu ,,Rozwój Lokalny”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa.
Celem projektu jest pobudzenie rozwoju gospodarczego, podniesienie poziomu życia mieszkańców miasta oraz poprawa dialogu samorządu miejskiego z mieszkańcami, w większym stopniu odpowiadając na ich potrzeby.
Celem szczegółowym projektu jest doprowadzenie do stworzenia nowego produktu: automatycznego systemu do zbierania danych i wspierania decyzji w uprawach roślin szklarniowych.