Projekt Program stażowy dla młodych inżynierów „E”

Program stażowy dla młodych inżynierów „E”. Projekt uzyskał finansowanie z osi priorytetowej III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w ramach konkursu nr POWR.03.01.00-IP.08-00-SP2/17.

Cel projektu: Zwiększenie kompetencji 90 studentów studiów stacjonarnych I stopnia prowadzonych na Wydziale Elektrycznym, poprzez realizację wysokiej jakości programu stażowego opartego na praktycznym wykorzystaniu wiedzy, umiejętności i kompetencji nabytych w ramach studiów.

Czas trwania projektu: od: 2018-01-01 do: 2019-12-31

Całkowita wartość projektu: 1 083 052,80 zł

Kwota dofinansowania z UE: 1 050 561,20 zł

Kwota dofinansowania ze środków dotacji celowej: 137 764,30 zł

Wkład własny: 32 491,60 zł

Charakterystyka projektu:
Projekt skierowany jest do 90 najlepszych studentów 6 i 7 semestru studiów stacjonarnych I stopnia (w roku 2018 i 2019) na kierunkach elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja oraz ekoenergetyka. Przewiduje on sfinansowanie 3-miesięcznych staży (w wymiarze 360 godzin) w przedsiębiorstwach krajowych. Dofinansowanie zostanie przeznaczone m.in. na stypendium stażowe, dojazd i zakwaterowanie uczestników oraz ubezpieczenie.

W projekcie przewiduje się dwa terminy rekrutacji na staże:
termin I: 04.2018-05.2018 roku,
termin II: 04.2019-05.2019 roku.

Głównym kryterium rekrutacji będzie średnia ocen uzyskana w toku studiów. Dodatkowe punkty można otrzymać m.in. za osiągnięcia/czołowe lokaty w konkursach, znajomość języków obcych potwierdzoną certyfikatem, działalność w samorządzie studenckim czy kole naukowym lub wolontariat.

Efekty realizacji projektu ze strony stażysty to szansa na zdobycie praktycznych umiejętności powiązanych z efektami kształcenia na Wydziale Elektrycznym PB, jak również poznanie pracodawcy, jego specyfiki i branży, co może skutkować ewentualnym zatrudnieniem w przyszłości.

Efektem realizacji projektu ze strony uczelni jest utrwalanie współpracy z otoczeniem gospodarczym.