Staże dla wzmocnienia kompetencji zawodowych, mobilności i wzrostu konkurencyjności na rynku pracy. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, Osi priorytetowej III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, złożony w ramach konkursu nr POWR.03.01.00-IP.08-00-SP2/17 w programie Studiujesz? Praktykuj!

Umowa nr POWR.03.01.00-00-S112/17-00 z dnia 06.11.2017

Cel projektu: podniesienie kompetencji studentów studiów stacjonarnych I stopnia poprzez nabycie praktycznych umiejętności niezbędnych na rynku pracy i związanych bezpośrednio z tokiem studiów na kierunku turystyka i rekreacja Wydziału Inżynierii Zarządzania PB.

Czas trwania projektu: 02.04.2018 r. – 31.10.2019 r.

Całkowita wartość projektu: 451 350,00 zł

Dofinansowanie projektu ze środków europejskich: 380 397,78 zł

Kwota dofinansowania ze środków dotacji celowej: 57 411,72 zł

Wkład własny: 13 540,50 zł

Charakterystyka projektu
Projekt przewiduje realizację wysokiej jakości staży w Polsce u pracodawców krajowych i zagranicznych w wymiarze 360h/16 tyg.

Bezpośrednie wsparcie otrzyma 40 studentów studiów stacjonarnych I stopnia, Wydziału Inżynierii Zarządzania PB kierunku Turystyka i Rekreacja. Efektem projektu będzie: nabycie umiejętności w zakresie realizacji strategii działań marketingowych na międzynarodowym rynku usług turystycznych oraz obsługi gości hotelowych, w tym organizacji czasu wolnego w międzynarodowych obiektach hotelowych, kształtowanie postaw komunikatywności, kreatywności, inicjatywności, samodzielności, elastyczności, podejmowania decyzji w sytuacjach stresogennych, rozwiązywania konfliktów, innowacyjności i pracy zespołowej, które pozwolą na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy teoretycznej u pracodawców krajowych i zagranicznych i nabycie kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa.

W projekcie przewiduje się rekrutację, która odbędzie się w kwietniu 2018 r.

Przebieg rekrutacji: złożenie dokumentów w biurze projektu w wersji elektronicznej lub papierowej (formularz zgłoszeniowy, deklaracja udziału w projekcie). Ogłoszenie wyników rekrutacji, utworzenie listy przyjętych do projektu i listy rezerwowej. W przypadku wolnych miejsc po rekrutacji ogłoszony zostanie dodatkowy nabór – w ciągu 2 tygodni.