Program

SPOTKANIA Z EKSPERTEM – blok 1   SPOTKANIA Z EKSPERTEM – blok 2   SPOTKANIA INDYWIDUALNE   KONSULTACJE INDYWIDUALNE

9:00 – 9:10   Jakie i dla kogo? – egzaminy w SJO Małgorzata Komarewska, sala 32               9:10 – 9:30
Małgorzata Komarewska

Liliana Sienkiewicz

10:15 – 10:30   TRAIN YOUR BRAIN – job interview in puzzles and games
Liliana Sienkiewicz, sala 26
    Próbne rozmowy kwalifikacyjne z native speakerem z SJO

spotkania indywidualne

Aniela Staszewska

11:00 – 12.00
Eliza Ostaszewska

10:35 – 10:55   Soft skills – catchy slogan or reality? Ula Sochoń-Okruszko, sala 27 GRUPA I   KISS czyli keep it short and simple Monika Śleszyńska, sala 26         11.00 – 12.00
Ewa Kowalczuk-Czapko

10:55 – 11:10
  Soft skills – catchy slogan or reality? Ula Sochoń-Okruszko, sala 27 GRUPA II         Small talk

spotkania indywidualne

Michał Citko

11:00 – 11:20   KISS czyli keep it short and simple Monika Śleszyńska, sala 26

11:25 – 11:40   Cultural differences
  Dealing with telephone job interviews
Liliana Sienkiewicz, sala 26

11:45 – 12:00   Dealing with telephone job interviews Liliana Sienkiewicz, sala 26   How To Answer Tough Job Interview Questions
Dorota Ostrowska, sala 27

11:45 – 11:55   Jakie i dla kogo? – egzaminy w SJO Małgorzata Komarewska, sala 32

12:00 – 14:00   rozmowy kwalifikacyjne
LB Pro /
BIAZET / Sieńko i Syn / PRONAR / FORTE

14:00 – 15:00   Pokaz modelowania 3D elementów plastikowych pod kątem wykonalności
szkolenie Biazet s.a.*, sala 32
  Od budowy formy poprzez wtrysk i montaż do wyrobu gotowego
wykład Biazet s.a.*
aula CNK

15:00 – 16:00   Pokaz działania wybranych sprzętów AGD
szkolenie Biazet s.a.*, sala 32

*Rejestracja na wykład i szkolenia Biazet S.A. studenci@biazet.pl
Ilość miejsc jest ograniczona.

Rejestracja na pozostałe warsztaty i prezentacje oraz próbne rozmowy z pracodawcami: formularz.

Rozmowa kwalifikacyjna bez stresu
Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Co zrobić, by stres nie przejął nad Tobą kontroli? Dowiedz się jak odpowiadać na trudne pytania i jak zrobić dobre wrażenie.

Jakie i dla kogo? – egzaminy
Przegląd egzaminów komercyjnych oferowanych przez Studium Języków Obcych

Hobbies/interests in a CV and during a job interview
Czy jest sens o nich wspominać? Jeśli tak to w jakiej formie to zrobić? Mini-warsztat oparty na omówieniu konkretnych przykładów. Aktywny udział uczestników.

Kolokwializmy, fajnie, że je znasz, ale tym razem sobie odpuść
Na rozmowie kwalifikacyjnej ważne jest nie tylko 'co’ , ale również 'jak’, czyli sposób, w jaki przedstawiasz swoje kompetencje, doświadczenia i oczekiwania wobec przyszłego pracodawcy. Dobór odpowiedniego stopnia formalności do sytuacji świadczy o Tobie. Pamiętaj: 'pierwsze wrażenie’ możesz zrobić tylko raz!

KISS czyli keep it short and simple
Język angielski to obecnie lingua franca w naukach ścisłych, medycynie i biznesie. Czy wiesz, że rodzimi użytkownicy tego języka stanowią mniejszość? A to oznacza, że nie musisz znać zawiłych struktur gramatycznych, wyszukanych słówek i idiomów, by dobrze radzić sobie w miejscu pracy, gdzie język angielski jest podstawowym narzędziem komunikacji. Jasne i precyzyjne wypowiedzi to podstawa! Na warsztacie dowiesz się jak sprawić, by Twoje wypowiedzi były zwięzłe, proste i … na temat.

Small talk
Rozmowa o pracę nie zawsze jest śmiertelnie poważna i rzeczowa. Niekiedy dla ogólnego wrażenia ważniejsza może okazać się tzw. gadka-szmatka (ang. small talk). Przyda Ci się rozgrzewka. Porozmawiaj po angielsku w pół-formalnym kontekście, sprawdź się odpowiadając na zaskakujące pytania, sam spróbuj zadać jakieś pytanie.

Soft skills – catchy slogan or reality?
Kompetencje XXI wieku. Wymagania pracodawców: przegląd krajowych i zagranicznych ofert pracy z różnych branż. Mini-warsztat z aktywnym udziałem uczestników.

Dealing with telephone job interviews
Często rozmowa telefoniczna będzie dla Ciebie pierwszym osobistym kontaktem z rekruterem lub pracodawcą, więc powinieneś się do niej dobrze przygotować. Podpowiem jak to zrobić oraz podam przydatne zwroty i przykłady rozmów.

How To Answer Tough Job Interview Questions
Przykłady pytań, jak odpowiadać, jak się zachować. Aktywny udział uczestników.

Cultural differences
Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj… – na co zwrócić szczególną uwagę?

TRAIN YOUR BRAIN – job interview in puzzles and games
Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepiej uczymy się wtedy, kiedy robimy to mimochodem Stąd tak wielki sukces gier, rebusów i krzyżówek, które w sprytny sposób uczą języka. Zapraszam do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojego słownictwa z zakresu ‘job interview’.

Konsultacje z doradcą – sprawdź swoje CV
Nasi eksperci z Biura Karier PB podpowiedzą Ci co zmienić, aby Twoje dokumenty były przygotowane profesjonalnie i skutecznie.

Konsultacje indywidualne
Jeśli zainteresował Cię temat lub nie mogłeś/aś uczestniczyć w warsztatach, spotkaj się indywidualnie z naszym ekspertem! Chętnie porozmawiamy i doradzimy.