Kapitał językowy wyznacznikiem sukcesu

1 grudnia 2017 w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Akademicka zorganizowana przez Educational Testing Service (ETS) Global, światowego lidera w tworzeniu standardów oceny kompetencji językowej. Spotkanie dedykowane było przedstawicielom Centrów Językowych Uczelni Wyższych. Z ramienia Studium Języków Obcych PB w konferencji udział wzięli: dr Ewa Ligocka, mgr Liliana Sienkiewicz, mgr Urszula Sochoń, mgr Maciej Śleszyński. Konferencja skupiona była na egzaminie TOEIC. Przedstawione zostały najważniejsze jego atuty i możliwości zastosowania. Zaprezentowano dobre praktyki i rekomendacje, a koledzy z uczelni rzeszowskiej, toruńskiej i szczecińskiej podzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi organizacji i przeprowadzania egzaminu. Następnie pani Daniel Muresan przedstawiła najważniejsze atuty testu TOEIC, a w warsztatach przeprowadzonych przez Annę Klimczuk i Dorotę Sierpień mogliśmy sprawdzić nasze zdolności menadżerskie. Konferencję zakończyło ciekawe szkolenie przeprowadzone przez dr Joannę Femiak z Personnel Training Institute dotyczące motywacyjnych aspektów pracy w zespole, ze szczególnym uwzględnieniem pracy w zespołach nauczania języków obcych uczelni wyższych. Nasze spotkanie był również wspaniałą okazją do rozmów i wymiany doświadczeń, do odnowienia znajomości i wspólnego szukania inspiracji do dalszej pracy.

Niezwykle miłym i ważnym akcentem kończącym konferencję było wyróżnienie nas przez ETS Global specjalnym podziękowaniem: „za owocną współpracę oraz wkład i zaangażowanie w popularyzację testów TOEIC dla pracowników i lektorów Studium Języków Obcych Politechniki Białostockiej”. Znaleźliśmy się w czołówce najlepszej dziesiątki spośród wszystkich Centrów Językowych Uczelni Wyższych w Polsce! Tak trzymać!