Academic Writing in English
Dla kogo?
Jeżeli jesteś studentem/-tką III lub V semestru lektoratu (IV lub VI semestru studiów) i posiadasz już certyfikat poświadczający znajomość języka angielskiego (lub innego) na poziomie co najmniej B2 (albo jesteś w stanie go szybko zdobyć), możesz wybrać inny lektorat – językowy lub tematyczny.
Oferta dotyczy tylko tych studentów, którzy w obecnym semestrze mają zajęcia w ramach lektoratu!
Czego się mogę nauczyć?
Umiejętność napisania spójnego i poprawnego językowo tekstu akademickiego jest niezbędna dla każdego, kto zamierza studiować w języku angielskim na PB lub na uczelni partnerskiej (np. podczas wymiany w ramach programu Erasmus+), lub po prostu chce nauczyć się lepiej wyrażać swoje myśli w formie pisemnej.
Na zajęciach dowiesz się, m.in. jakie są cechy stylu akademickiego, dlaczego, by lepiej pisać, należy więcej czytać i jak zredagować tekst (nie tylko o charakterze akademickim), który będzie clear, readable and accurate. Sprawdzisz swoją wiedzę i umiejętności tworząc różne krótkie formy pisemne, np. abstrakt.
Kiedy?
Zajęcia odbywają się we czwartki w godzinach 17.40 – 19.10.
Brzmi ciekawie! Rejestruję się.
Zarejestruj się przez USOSweb do 17.03.2023
Kto prowadzi zajęcia?
Mgr Monika Śleszyńska
Wykładowczyni języka angielskiego w SJO PB. Zachęca do stosowania zasad uproszczonego języka angielskiego (Plain English) w wypowiedziach ustnych i pisemnych o tematyce specjalistycznej. Jest przekonana, że zasada KISS (keep it short and simple) przydaje się w wielu sytuacjach formalnych i nieformalnych. W pracy dydaktycznej i badawczej zajmuje się tematem podnoszenia kompetencji związanych z pisaniem tekstów w języku angielskim z wykorzystaniem języków uproszczonych i kontrolowanych.
Mgr Monika Śleszyńska ukończyła certyfikowane kursy dotyczące pisania w komunikacji akademickiej/naukowej i technicznej: Writing in the Sciences (Stanford University, 2014), Simplified Technical English (International Telematic University UNINETTUNO, 2021), Tech Writer Master Class (2021) i Developing and Teaching Academic Writing Courses (OPEN-Iowa State University, 2023). Prowadzi zajęcia w Szkole Doktorskiej PB oraz kursy i warsztaty języka angielskiego akademickiego i technicznego skierowane do pracowników i studentów PB. Jest autorką kursu online How to write (science) better, dostępnego na platformie navoica.pl.
m.sleszynska [at] pb.edu.pl