Academic Survival Skills: Little Engines of Success

13 kwietnia 2018 w SJO PB gościliśmy profesora Kena Beatty, specjalistę lingwistyki stosowanej z Kanady. Prof. Beatty jest autorem ponad 72 podręczników, pracował na uczelniach i w szkołach na kilku kontynentach, od wielu lat szkoli nauczycieli języków obcych. Przyjechał do nas prosto z konferencji IATEFL w Brighton.

W Studium Języków Obcych Prof. Beatty prowadził szkolenie na temat nauczania języka przydatnego w świecie akademickim. W bardzo barwny i zabawny sposób pokazał, że w proces nauczania trzeba z całych sił angażować studentów, dał ciekawe przykłady sytuacji, gdzie takie zaangażowanie pomaga przyswoić nowe treści. Szkolenie miało częściowo charakter warsztatowy i było bardzo owocne. Prof. Beatty obiecał odwiedzić nas ponownie – liczymy, że będziemy mogli zorganizować wtedy zajęcia także dla studentów.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Wydawnictwu Pearson i jego Pracownikom za zorganizowanie szkolenia w SJO PB.