Nowy Doktor w SJO

05-10-2020
Z dumą informujemy, że nasze grono zasilił nowy doktor nauk humanistycznych. Do niedawna mgr Ryszard Czarnopyś, dzięki swej niepośledniej wiedzy i ogromie włożonej pracy, od kilku dni może (powinien) być tytułowany doktorem (uczulamy na to szczególnie studentów dr. Czarnopysia). Serdeczne gratulacje, Panie Doktorze! A gdyby ktoś chciał dowiedzieć się więcej o twórcy Człowieka, który był Czwartkiem, (np. dlaczego tak lubił Polaków) to już wie, do kogo ma się zwrócić.

dr Ryszard Czarnopyś
Temat rozprawy doktorskiej: Problematyka polska w działalności pisarskiej Gilberta Keitha Chestertona: historia – kultura – polityka
Promotorzy:
  • dr hab. Anna Kieżuń, prof. UwB
  • dr Łukasz Niewiński (promotor pomocniczy)
Recenzenci:
  • prof. Joanna Daszyńska (Uniwersytet Łódzki)
  • prof. Sławomir Buryła (Uniwersytet Warszawski)