Archived website. New website.

Polish culture and history workshops for international students

01-12-2022

We are opening an enrollment for Polish culture and history workshops organized within Welcome to Poland project “Akcja – Integracja”!
The workshops will consist of 3 meetings in CNK building, on Thursdays in January 2023:
12.01.2023, 5:15 – 7:30 pm
19.01.2023, 5:15 – 7:30 pm
26.01.2023, 5:15 – 7:30 pm

Participation in workshops is free of charge, and all international students are invited to join us, however the number of places is limited. We want to form a group of 15 people, and the “first come, first served” rule applies here.

To enroll for the workshop, fill in the form below:
Recruitment closed 12.01.2023

Information clause on personal data processing by Politechnika Bialostocka