Konkurs „Wschodzący Innowatorzy” – pierwsza edycja

„Wschodzący Innowatorzy” to konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, który polega na opracowaniu autorskiego rozwiązania zadania technicznego, zgłoszonego przez jedną z firm z regionu.

I edycja konkursu trwała od 6 lutego 2023 r. do 27 czerwca 2023 r. 

W konkursie ogłoszonym przez Politechnikę Białostocką przedsiębiorstwa regionalne oraz instytucje ochrony przyrody zgłosiły 17 praktycznych zadań do rozwiązania przez uczestników konkursu.

  • Do II etapu zmagań zakwalifikowano 8 drużyn liczących po maksymalnie trzech uczniów. Młodzi innowatorzy realizowali zadania konkursowe wykorzystując infrastrukturę przedsiębiorstwa i instytucji, które zgłosiły wybrane przez zespół zadanie oraz laboratoria Politechniki Białostockiej (udostępnione w konwencji Smart Education).
  • III etap konkursu zakładał prezentację innowacyjnych rozwiązań dla firm i instytucji przed Komisją Konkursową.
  • Laureatów I edycji konkursu poznaliśmy podczas gali, która odbyła się na kampusie Politechniki Białostockiej w dniu 27 czerwca 2023.

Konkurs „Wschodzący Innowatorzy” jest realizowany jako działanie „BIZNAK – Rozwijanie i wspieranie aktywności komercjalizacyjnej uczniów szkół ponadpodstawowych” w ramach Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

 

Szczegóły dotyczące Konkursu „Wschodzący Innowatorzy”

Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z treścią
Regulamin Konkursu (PDF, 855 KB, otworzy się w nowej karcie).

Regulamin został zmieniony 17 lutego 2023 r.
 

Materiały do pobrania:

Plakat Konkursu Wschodzący Innowatorzy (PDF, 243 KB, otworzy się w nowej karcie) 
 
Zachęcamy do obejrzenia filmu z udziałem dr. hab. inż. Mirosława Świercza, prof. PB, Prorektora ds. Rozwoju Politechniki Białostockiej, który zachęca młodzież do zgłaszania prac w konkursie „Wschodzący Innowatorzy”.

Dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Białostockiej mówi dlaczego warto wziąć udział w konkursie „Wschodzący Innowatorzy”.

Mateusz Szymura – leśnik, ekolog i pracownik Białowieskiego Parku Narodowego prezentuje zadanie zgłoszone przez Białowieski Park Narodowy.


Koordynator działania projektowego
realizowanego w Politechnice Białostockiej

dr inż. Wojciech Trzasko
w.trzasko [at] pb.edu.pl