Eksperci
mgr Eliza Ostaszewska
Doradca Zawodowy na Politechnice Białostockiej. W pracy zawodowej pomaga studentom w odnalezieniu się na rynku pracy i przygotowaniu dokumentów rekrutacyjnych. Kładzie szczególny nacisk na rozwój kreatywności studentów i budowanie ich marki własnej. Prywatnie kocha podróże, góry i biegi długodystansowe.
mgr Ewa Kowalczuk-Czapko
Doradca Zawodowy na Politechnice Białostockiej. W pracy zawodowej aktywnie słucha i chętnie wskazuje najwłaściwszą, choć nie zawsze najkrótszą drogę do wymarzonej kariery. Potrafi doszlifować każde CV i dodać mu kolorytu, by żaden rekruter nie pozostał na nie obojętny. Prywatnie miłośniczka literatury i gorzkiej czekolady.
mgr Liliana Sienkiewicz
Wykładowca języka angielskiego w SJO PB. Interesuje się strategiami rozmów kwalifikacyjnych. Podpowiada studentom co robić, by nie dać się zaskoczyć i wyjść z każdej sytuacji obronną ręką. Wyznając zasadę ‘practice makes perfect’, od wielu lat przeprowadza próbne rozmowy rekrutacyjne ze studentami wykorzystując uwagi i sugestie podlaskich przedsiębiorców. Jest organizatorką licznych konkursów studenckich.
mgr Urszula Sochoń
Wykładowczyni języka angielskiego w SJO PB. Prowadzi lektoraty, warsztaty branżowe, kursy, a w tym roku zaczyna też przygodę z metodą tutoringu. Na swoich zajęciach często nawiązuje do oczekiwań rynku pracy, stąd jej zainteresowanie soft skills – kompetencjami XXI wieku. Lubi, kiedy studenci pracują zespołowo, bo ‘ability to work in a team’ to pewniak na liście wymagań pracodawców. Śledzi krajowe i zagraniczne oferty pracy, dokształca się w dziedzinie employability skills, korzysta z doświadczeń młodych osób wkraczających na rynek pracy (ma swoje wiarygodne źródła 😊) i przemyca rekrutacyjne ciekawostki na zajęcia.
mgr Monika Śleszyńska
Wykładowca języka angielskiego w SJO PB. Na jej zajęciach studenci piszą listy motywacyjne i przeprowadzają mock interviews. Jest przekonana, że zasada KISS (keep it short and simple) przydaje się w wielu sytuacjach formalnych i nieformalnych, także podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
mgr Aniela Staszewska
Nauczycielka języka angielskiego w SJO PB i native speaker ze Stanów Zjednoczonych. Z wielu rozmów o pracę, w których wzięła udział, ciekawe było zaproszenie do firmy FinTech. W ciągu godziny musiała przeprowadzić badania i przygotować prezentację na temat, o którym wiedziała bardzo mało. Jej pracodawca chciał sprawdzić jak szybko może się nauczyć czegoś nowego. Prezentacja zakończyła się sukcesem i kilkuletnią współpracą. Jedną z umiejętności, które musimy ćwiczyć, jest umiejętność uczenia się, oduczania i ponownego uczenia się, aby odkrywać siebie na nowo we współczesnym świecie.
mgr Dorota Ostrowska
Wykładowczyni języka angielskiego w SJO PB, tłumaczka przysięgła. Na zajęciach radzi, jak przygotować CV i listy motywacyjne, oraz prowadzi studentki i studentów przez rafy trudnych pytań w rozmowach kwalifikacyjnych. Zwolenniczka zasady KISS (keep it straight and simple), gry w Scrabble™ i stosowania feminatywów.
mgr Małgorzata Komarewska
Jest wykładowcą języka angielskiego i polskiego jako obcego w SJO PB. Jest również koordynatorem egzaminów komercyjnych oferowanych przez Studium i chętnie doradzi na jaki egzamin się zdecydować. Jest przekonana, że certyfikat językowy może być cennym dodatkiem do CV w oczach wielu potencjalnych pracodawców.
mgr Michał Citko
Wykładowca języka angielskiego oraz polskiego jako obcego w SJO PB. Najtrudniejszą rozmowę o pracę odbył przez telefon z amerykańskim pracodawcą, któremu musiał udowodnić swoja przydatność do pracy z osobami niepełnosprawnymi, pomimo braku takiego doświadczenia. Jako kierownik SJO od czasu do czasu przeprowadza również rozmowy o pracę.