Aktualności z sieci BUP

15-05-2024
BUP zaprasza do udziału w kursie dla nauczycieli.

Celem kursu jest doskonalenie wdrażania Edukacji na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (ESD) i Agendy 2030 w metodach uczenia się w szkolnictwie wyższym. Uczestnicy otrzymają narzędzia umożliwiające praktyczne włączenie celów zrównoważonego rozwoju ONZ do własnych programów nauczania i studiów.

Podczas kursu nacisk położony jest przede wszystkim na wzmocnienie celu numer cztery, jakim jest „Edukacja wysokiej jakości”, ale inne cele zrównoważonego rozwoju mogą zostać zakwestionowane. Kurs obejmuje podstawowe fakty dotyczące zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem ESD i metodologii nauczania, w tym e-learningu i wzajemnego uczenia się. Planując, opracowując i prezentując, w jaki sposób każdy uczestnik lepiej włączy ESD do swojego własnego nauczania, cel i wynik kursu są utrzymywane na konkretnym poziomie. Kurs zapewnia także narzędzia do przekazywania informacji zwrotnej i krytycznej refleksji.

Kurs organizowany jest przez BUP Finland i jest bezpłatny dla uczestników z uniwersytetów uczestniczących w BUP.
Kandydaci spoza BUP są również mile widziani, ale konieczne jest wniesienie opłaty.
W trakcie kursu uczestnicy będą wypełniać materiały online, wykonywać ćwiczenia i dyskusje w grupach. Każdy uczestnik opracuje tzw. „projekt zmiany”, opierający się na już istniejącym kursie, programie studiów lub przyszłym doświadczeniu w nauczaniu. Założeniem jest zmiana treści w celu lepszej integracji ESD. Głównym efektem kursu będzie zaplanowanie i wdrożenie „Projektu zmiany”. Wszyscy uczestnicy będą mieli wsparcie krytycznego przyjaciela i wzajemne recenzje za pośrednictwem platformy elektronicznej Moodle oraz podczas warsztatów.

Zapraszamy do składania wniosków w terminie do 19 sierpnia 2024 r.

Formularz zgłoszeniowy na Kurs Nauczycielski BUP 2024-2025.

Więcej informacji o kursie  na stronie internetowej BUP Finland.