Pracownik WM PB na University Collage Dublin w Irlandii

06-05-2024
W dniach 29.04.2024-03.05.2024 dr hab. inż. Andrzej Koszewnik profesor Politechniki Białostockiej z Katedry Automatyzacji Procesów Przemysłowych Wydziału Mechanicznego w ramach umowy Erasmus+ KA131 2022 odbył wyjazd zagraniczny do University Collage Dublin w Irlandii.

Zajęcia dydaktyczne tematycznie związane z nieliniową analizą rekurencyjną i lokowaniem elementu piezoelektrycznego na potrzeby monitorowania stanu technicznego wybranych konstrukcji mechanicznych zostały poprowadzone dla studentów różnych kierunków I i II stopnia realizowanych w Szkole Mechaniki i Materiałów (30.04.2024). Oprócz wspomnianych zajęć dydaktycznych w kolejnym dniu roboczym zostały poprowadzone zajęcia dydaktyczne doktorantom Szkoły o tematyce związanej z wyznaczaniem modeli diagnostycznych, wykorzystaniem różnych algorytmów technik uczenia maszynowego, a także z oszacowywaniem parametrów trójstabilnych układów elektromechanicznych sprzężonych magnetycznie (Effectivness of the Tri-stable Energy Harvesting System by Adapting Potential Energy).

Dodatkowo, w tym samym dniu odbyło się także spotkanie z profesorem Vikramem Pakrashi dyrektorem –UCD Centre for Mechanics oraz dr inż. Aasifa Rounak osobą odpowiedzialną za mój pobyt w UCD. Pobyt dr hab. inż. Andrzeja Koszewnika w Szkole Mechaniki i Materiałów UCD został wzbogacony zwiedzaniem laboratorium naukowo-dydaktycznych w tym także laboratorium Centrum Mechaniki.

logo Współfinansowane przez UESfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.