Komunikat odnośnie koronawirusa

28-02-2020

Zgodnie z wytycznymi  Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, rekomendujemy odwołanie lub przełożenie na późniejszy termin wyjazdów do Chin, Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

Jednocześnie ze względu na możliwość rozwoju sytuacji, zalecamy monitorowanie bieżących komunikatów, które zamieszczają w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa:

Osoby, które w ostatnim okresie wróciły z zagrożonych rejonów lub miały kontakt z osobami tam przebywającymi, prosimy o uważność i monitorowanie stanu zdrowia.

Wszystkich studentów i pracowników prosimy o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. W szczególności, w ramach profilaktyki prosimy pamiętać o

– częstym i dokładnym myciu rak,

– korzystaniu z preparatów do dezynfekcji rąk,

– unikaniu dotykania oczu, ust, nosa,

– zakrywaniu ust i nosa podczas kaszlu lub kichania.

Szczegółowe zalecenia na stronie GIS:

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobową infolinię o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Numer infolinii: 800-190-590.

Politechnika Białostocka jest w stałym kontakcie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Prosimy o racjonalne podejście do sytuacji i dbanie o zdrowie.